אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הספורט הקים מוסד לבחינת כשירות מינויי שופטים צילום: ראובן שוורץ

משרד הספורט הקים מוסד לבחינת כשירות מינויי שופטים

השרה לבנת החליטה למנוע מינוי שופטים שהורשעו בעבירה ואינם ראויים לתפקיד: "מדובר בגוף שיסייע בהבטחת טוהר המידות בספורט"

29.05.2012, 15:02 | כתב כלכליסט

משרד הספורט הקים מוסד לבחינת כשירות מינויים בספורט בישראל. תפקידו של המוסד יהיה לוודא שלא יתמנו לשופטים במשחקי ספורט ובבתי השיפוט הפנימיים של איגודי הספורט מי שהורשעו בעבירה שבגלל מהותה, חומרתה או נסיבותיה אין הם ראויים לתפקיד.

הקמת המוסד לבחינת כשירות המינויים היא נדבך נוסף בחוק הספורט "טוהר המידות", שהעבירה השרה לימור לבנת לפני חודשים אחדים בכנסת. בראש המוסד יעמוד שופט בית המשפט המחוזי בדימוס נתן עמית. שרת הספורט לימור לבנת אמרה כי "מדובר בגוף חשוב שיסייע בהבטחת טוהר המידות בספורט ובחיזוק אמון הציבור במוסדות השיפוט ושופטי הספורט בישראל".

השרה לימור לבנת, צילום: יובל חן השרה לימור לבנת | צילום: יובל חן השרה לימור לבנת, צילום: יובל חן

התיקון לחוק הספורט "טוהר המידות" שכלל, בין השאר, את הקמת המוסד לבחינת מינויים בספורט בישראל, בא בעקבות האירועים החריגים בענפי הספורט במדינה. כבר בשנת 2009 הודיעה לבנת כי היא מחליטה "להטמיע טוהר מידות" בספורט הישראלי.

שטראוס תיתן חסות להתאחדות

 

בנושא אחר, ההתאחדות לכדורגל הודיעה על חתימה על הסכם חסות עם קבוצת שטראוס. כחלק מהסכם החסות, שפרטיו הפיננסיים לא נחשפו, יעניק המותג קפה טורקי עלית חסות לנבחרת ישראל בקמפיין מוקדמות מונדיאל ברזיל 2014 ויהיה "שותף עסקי" בהכנות של הנבחרת הצעירה (מתחת לגיל 21) לטורניר היורו כאן בארץ. כחלק מהשותפות העסקית, על פי הודעת ההתאחדות, הם יערכו יחד עם קפה טורקי עלית "מגוון רחב של פעילויות ספורט ופעילויות שיווק לטובת הכדורגל הישראלי ונבחרות ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות