אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלה מכירת החיסול של קיקה

החלה מכירת החיסול של קיקה

אתמול במסגרת המכירה המוקדמת לעובדים ולבני המשפחה נמכרו רהיטים בסכומים של 1.5 מיליון שקל

30.05.2012, 11:48 | ענת רואה

מכירת החיסול של קיקה החלה היום (ד'). זאת לאחר שאתמול (ג') במסגרת המכירה המוקדמת לעובדים ולבני המשפחה נמכרו רהיטים בסכומים של 1.5 מיליון שקל.

שופט בית המשפט המחוזי מרכז, אילן שילה, דחה את בקשת עובדי קיקה לעכב את מכירת החיסול שתחל מחר בחנות בנתניה, משום שלא נימקו את בקשתם.

השופט קבע עוד כי מכירת מלאי החנות לא תשפיע על מעמד העובדים. החנות, שנפתחה אתמול (ג') למכירה מוקדמת לעובדים ומשפחותיהם. בעקבות המכירה המוקדמת הושגו מכירות של כ-1.5 מיליון שקל.

הכלכלן אלון כהן, המכהן כאחד משני הנאמנים של קיקה, אמר אמש ל"כלכליסט" כי במכירה השתתפו העובדים וכן עוברי אורח שהגיעו למקום. ההנחות הגדולות העומדות על 50%-60% גרמו להתנפלות מצד הלקוחות שרכשו מכל הבא ליד: "אנשים באו וקנו כל כך הרבה, שהתחלתי לחשוב שאולי המחירים שאנחנו מבקשים עבור המוצרים זולים מדי", אומר כהן. "עם זאת, אלו המחירים בהם יוצעו המוצרים ולא יהיה בהם שינוי. זה לא רק הפידיון שהיה היום גבוה במיוחד, אלא גם מספרם של האנשים שעברו בחנות, כשלפי הנתונים שברשותי כ-1,150 איש רכשו מוצרים היום בחנות והגיעו לקופות".

כשמשווים את נתון המכירות בערב הפתיחה לנתוני המכירות בטרם הקריסה עולה כי במכירה המוקדמת לבדה הושג פידיון מכירות שהוא כרבע מסך המכירות של חודש אפריל, בטרם הקריסה, שעמד על 6 מיליון שקל. במהלך השבועיים הראשונים של חודש מאי, עד שנקלעה להקפאת הליכים, מכרה קיקה סחורה ב-2 מיליון שקל נוספים בלבד. לא כל מי שהגיע היום לחנות הצליח להיכנס פנימה. לדברי כהן החל ממחר כל הקונים יוכלו להיכנס, אך אם תהיה הצפה של קונים ייתכן שחלקם ייאלצו להמתין בחוץ ולהיכנס פנימה בצורה מווסתת.

עובדי קיקה מפגינים, צילום: שאול גולן עובדי קיקה מפגינים | צילום: שאול גולן עובדי קיקה מפגינים, צילום: שאול גולן

רשת ביתילי שניהלה בימים האחרונים מגעים עם הנאמנים, כהן ועו"ד רון בר-ניר, לרכישת החנות או פעילותה - ככל הנראה לא תרכוש את החנות. הנאמן כהן אמר בהקשר זה כי "המו"מ עם ביתילי לא הסתיים רשמית, אך היות שאני פותח את החנות מחר בצהריים אז מבחינתי הוא הסתיים. ההצעות שהם הציעו לעומת החלופה של הפעלה עצמית נראו לנו נמוכות, ניסינו לשפרן אך לא הושגו הסכמות. במקביל ישנו מו"מ מול ebay המתעניינת בשכירת המבנה או

חלקו, אך בשלב זה - זה לא עובר דרכנו בנאמנים. המבנה אינו של קיקה אלא של חברת אשטרום שמחפשת בשוק גורמים שישכרו את המבנה מרגע שנסתלק. מבחינתי עד היום ב-12 בלילה אפשר לעצור אותי ואת המכירה אם תהיה הצעה מאוד אטרקטיבית".

בתוך כך, בא כוחם של עובדי "קיקה" עורכי הדין גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין שמונו לנציגי העובדים שהתאגדו בהסתדרות הגישו אתמול בקשה דחופה לביהמ"ש המחוזי במסגרתה ביקשו לקיים דיון דחוף טרם התחלת מכירת החיסול של החברה לברר מדוע המכירה של "קיקה" לחברת ביתילי כעסק חי אינה טובה.

בבקשה טוען הורנשטיין כי "מכירת החיסול בשלב זה תסתום את הגולל על היתכנות לרכישת מלאי ופעילות החברה ותביא במהירות ובביטחון לפיטורי העובדים המועסקים היום על ידי המפרקים הזמניים ותמנע את האפשרות להחזיר למעגל העבודה את יתרת העובדים שאינם מועסקים היום על ידי המפרקים הזמניים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כנראה שלא באמת
יש מה לשפר פה, כנראה שהתנהגות האוצר והרגולציה בעצם מיטיבה איתנו ולא (חס וחלילה) מיטיבה עם עצמה,, כנראה שהמחאה החברתית בקיץ האחרון היתה טרנד חולף שאפשר לתייג אותו כאופנת קיץ 2011 ותו לא. כי כשכל כך הרבה נפגעו - לקוחות מאוכזבים שלא יראו שקל בחזרה ובטח שלא את המוצר עליו שילמו, אנשים כמוני כמוך שאיבדו את מקור הפרנסה שלהם, ובאופן כללי כל מי שהציץ ונפגע, למה לעזאזל מכירת החיסול הזאת כל כך אטרקטיבית? למה ההתנפלות ההמונית? בואו לא נהיה תמימים ונחשוב לרגע שהכסף שיתקבל ישמש למשכורות העובדים ולפיצויי הפיטורים שלהם או להחזר כספי ללקוחות המאוכזבים. אם באמת היינו מוחים על המצב היינו מצביעים ברגליים ולא מגיעים למכירת החיסול. וכל מי שמבסוט שהצליח לקנות את המוצר X במחיר מגוחך יכול לסמן לעצמו V שגם הוא תרם לפגיעה הנוספת במי שכבר נפגע. כל הכבוד לנו! יישר כוח :(
רק דעתי  |  30.05.12