אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": ניופאן במו"מ למכירת מיני ליין לשותפה אלייד צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": ניופאן במו"מ למכירת מיני ליין לשותפה אלייד

יבואנית מוצרי החשמל במו"מ למכירת אחזקותיה (25%) לאלייד אחזקות. בהסכם, הנמצא בשלב ראשוני, יש אופציה המאפשרת לניופאן לקנות את המניות בחזרה

30.05.2012, 06:58 | אורנה יפת

יבואנית מוצרי החשמל ניופאן צפויה למכור את חלקה בחברת מיני ליין, כך נודע ל"כלכליסט". רק לפני עשרה חודשים נכנסה ניופאן כשותפה במיני ליין, וכעת היא מגבשת הסכם שלפיו היא תמכור את אחזקתה (25%) לשותפתה אלייד אחזקות. עוד נודע ל"כלכליסט" כי בהסכם ישנה אופציה שתאפשר לניופאן שבבעלות צביקה גיור לרכוש בעתיד בחזרה את מניות מיני ליין מאלייד. העסקה טרם נחתמה והיא נמצאת בשלב ראשוני של גיבוש טיוטת הסכם.

אלייד מחזיקה ב־30% מניופאן וב־37.5% ממיני ליין ולכן העסקה תיצור הפרדה בין אחזקותיה בשתי החברות. מקורבים לעסקה מסרו כי השינויים באחזקות נעשים במסגרת פירעון הלוואות בעלים.

סניף של ניופאן, צילום: מיכאל קרמר סניף של ניופאן | צילום: מיכאל קרמר סניף של ניופאן, צילום: מיכאל קרמר

יש לציין כי אחד התנאים בעסקה לרכישת מיני ליין על ידי ניופאן ממילא טרם מולא: כאשר נדרש הממונה על הגבלים עסקיים פרופ' דיויד גילה לאשר את הרכישה, הוא הציב תנאי מתלה שלפיו על ניופאן למכור את חלקה בבסט ביי (50%), שבה היא שותפה עם קבוצת פישמן, בתוך חצי שנה מיום אישור העסקה.

מאחר שניופאן לא מצאה רוכש לאחזקתה בבסט בביי, הועברו מניותיה לנאמנות בפברואר האחרון. ל"כלכליסט" נודע כי כיום מתעניינים ברכישת חלקה של ניופאן בבסט ביי רשת טרקלין חשמל, קבוצת תדיראן גרופ ורשת עולם הקולנוע.

מיני ליין היא היבואנית הבלעדית של מוצרי קו לבן ומוצרי האלקטרוניקה הבידורית של סמסונג וכן מייבאת את מוצרי החשמל של קבוצת אלקטרולוקס. נוסף על כך, היא מפעילה את רשת חנויות החשמל א.ל.מ, שבה מקדמים את מותגי מיני ליין, ובעיקר את המותג סמסונג - שכן הוא מהווה, על פי הערכות, כ־75% ממחזור המכירות של מיני ליין.

ניופאן היא אחת היבואניות הגדולות בתחום החשמל המייבאת, בין השאר, את המותגים טושיבה, האייר, קנון, קיצ'נאייד, דלונגי ואחרים.

באוגוסט 2011 רכשו ניופאן, אלייד אחזקות ואיש העסקים אבי אשר 70% ממניות מיני ליין מידי יצחק פורת תמורת 182 מיליון שקל. עם רכישת מיני ליין ציפו בניופאן כי הרכישה תעזור לה להעמיק אחיזה בתחום הקמעונאות ותאפשר לה להגדיל את נוכחותם של המותגים שהיא מייבאת ברשת חנויות א.ל.מ.

ניופאן סירבה להגיב לידיעה. מאלייד אחזקות לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות