אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספקת הכוננים הקשיחים התאוששה, המחירים עדיין בשמיים

אספקת הכוננים הקשיחים התאוששה, המחירים עדיין בשמיים

היצרניות התאוששו מהשטפונות בתאילנד באוקטובר האחרון ואף מדווחות על רווחי שיא, אבל מחירי הכוננים עדיין גבוהים ב-75%

30.05.2012, 13:22 | יוסי גורביץ
יותר מחצי שנה עברה מאז השטפונות הגדולים בתאילנד, שהזניקו את מחירי הכוננים הקשיחים ברחבי העולם, והיצרניות כבר חזרו ברובן לעבודה סדירה. למרות זאת, מחירי הכוננים לקמעונאים נותרו גבוהים מאוד - 75% יותר מכפי שהיו קודם לשטפונות - והיצרניות גורפות רווחים כתוצאה מכך. כך דיווח אתמול (ג') ארס טכניקה.

בחודש אוקטובר 2011 פקדה את תאילנד הצפה כבדה, שהגיעה לכותרות בין היתר עקב השפעתה על יצרניות הכוננים הקשיחים, שרבות מהן מבוססות במדינה. הן נאלצו לסגור זמנית מפעלים רבים, ויכולת הייצור שלהן נפגעה קשות.

יצרניות הכוננים הקשיחים כבולות בחוזים ארוכי טווח עם יצרניות המחשבים, שזוכות כתוצאה מכך לעדיפות באספקת הכוננים. בשל כך נוצר מחסור ניכר בכוננים קשיחים בקרב קמעונאים פרטיים, דוגמת חנויות, שהעלו את מחירם בשלב מסוים בכ-300%.

ברבעון האחרון של 2011 ירדה אספקת הדיסקים הקשיחים בכ-29.1% בהשוואה לרבעון השלישי באותה שנה. אלא שברבעון הראשון של השנה הנוכחית, על פי נתוני IHS iSupply, ניכרה התאוששות - האספקה היתה קטנה ב-16.6% פחות מברבעון השלישי של 2011. למרות זאת, יצרניות הכוננים אינן ממהרות להוריד את המחירים, ואף מדווחות על תוצאות כספיות מרשימות.

שתי יצרניות הכוננים הקשיחים המובילות – ווסטרן דיגיטל וסיגייט – דיווחו ברבעון האחרון על רווחי שיא. סיגייט, שמפעליה כמעט ולא נפגעו מהשיטפון, דיווחה על רווח של 1.146 מיליארד דולר, עלייה של 25% בהשוואה לרבעון הקודם. ווסטרן דיגיטל דיווחה על רווח של 483 מיליון דולר, 16% מכלל ההכנסות שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
להתחיל לקנות כונני SSD אצל החברות המתחרות
השוק הולך לכיוון ה-SSD, המחירים כבר מאוד דומים למחירי ההרדיסקים הרגילים, הבעיה היא רק שהנפח קטן יותר. אבל אם כולם יקנו כונני SSD, מחירי ההרדיסקים הרגילים יצנחו מאוד מהר, אני ממליץ גם לחברות שמוכרות חומרה בארץ, תנו הנחות על מחירי ה-SSD וכולם יקנו אותם וככה הביקוש להרדיסק רגיל ירד ואיתו מחירי הספקים...
שחר , קרית אונו  |  31.05.12