אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע/ ביצה שנבקעה צילום: חיים הורנשטיין

השבוע/ ביצה שנבקעה

האלימות נגד העובדים הזרים היא אחת התופעות הקשות שחווינו, והתמיכה שהיא מקבלת ממספר חברי כנסת מפחידה ומלמדת עד כמה קהו חושינו

31.05.2012, 10:14 | תמי ארד

צעיר מאור עקיבא יצא השבוע מרכב, השליך ביצה על צעיר סודני שרכב על אופניים ונכנס חזרה לרכב הרוס מצחוק למראה הסודני המופתע. להגנתו טען הצעיר, שחברו אף תיעד את האירוע והעלה אותו בגאווה לעמוד הפייסבוק שלו, שבסך הכל רצה לשתף את הסודני בשמחת החג.

ללא ספק מחווה נוגעת ללב בחג השבועות כלפי הגר החי בתוכנו. במלון קלאב הוטל באילת נעצרו צעירים שהיכו חדרן מדרפור. אחת האורחות במלון, שהיתה עדה לתקיפה, הגדירה את המחזה שראתה "כמעט לינץ'". במקרה הזה הצעירים לא טענו שניסו לשמח את העובד הזר. הם סתם האשימו אותו בתקיפה. שני המקרים האלה לא מייצגים את החברה הישראלית אבל הם אינם הערת שוליים.

המדיניות הממשלתית המגמגמת ותסכול התושבים, שמתגוררים בקרבת ריכוזי העובדים הזרים, מעודדים את שולי החברה למעשי אלימות. אלה פורצים בכל מקום שבו הם מזהים חולשה והעובדים הזרים הם החולשה של הרחוב הישראלי כיום. אף אחד לא רוצה מושבה של עובדים זרים בחצר האחורית שלו, אבל מישהו צריך לטפל באנשים האלה - בבני האדם השקופים שחדרו לחיינו מבלי שנבין איך - והכוונה היא לא לטיפול של משטרת ההגירה רבת החסד של מירי רגב ודני דנון.

ח"כ מירי רגב בועדת הפנים שדנה בפליטים ומבקשי העבודה, צילום: עטא עווסאת ח"כ מירי רגב בועדת הפנים שדנה בפליטים ומבקשי העבודה | צילום: עטא עווסאת ח"כ מירי רגב בועדת הפנים שדנה בפליטים ומבקשי העבודה, צילום: עטא עווסאת

אם היה אפשר להעלות את המסתננים על מטוסים ולשלוח אותם חזרה לארצותיהם שר הפנים, אלי ישי, היה הראשון לקחת פיקוד על המבצע. הפתרון מורכב קצת יותר, ונבחרי הציבור שהועילו ללמוד את הנושא יודעים היטב שמדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להתנהל כמו שמצרים נוהגת. זה לא מפריע למספר חברי כנסת לכנות בני אדם בשמות של מחלות, ללבות יצרים אפלים תחת כל מיקרופון פתוח, ולהוציא לחברה הישראלית שם של חברה גזענית.

ההיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל כבר הוכיחה שהמרחק בין התלהמות להסתה בלתי ניתן לניבוי מרגע שנזרע במוחות מעוותים. טוב עשה ראש הממשלה כשהביע את סלידתו מהאלימות בהפגנה בדרום תל אביב. טוב יעשה ראש הממשלה אם יוקיע את האלימות כמספר הפעמים שהוא מוקיע את הגרעין האיראני.

בכל פעם שמתגלה וירוס חדש בתוכנית הגרעין האיראנית הלב הציוני מתנפח מגאווה על הישגיו של המוח הישראלי. לגמרי לא בטוח ששותלי הווירוס האחרון שהתגלה נמנים עם כוחותינו, אבל אף אחד לא ייקח מאיתנו את השותפות לשמחה. נכון לעכשיו המלחמה של מדינת ישראל בגרעין האיראני מתרחשת באזור הדמדומים של הפנטזיות. בתחושות אנחנו מעריכים שאנחנו שם. במציאות אנחנו כאן. לא מבריקים, לא מתוחכמים וחרדים לגורלינו עד כהות חושים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אלי ישי הוא האחרון שרוצה שהמסתננים ייעלמו מפה
ישי לא שואב כוח מ"טיפול" בבעיית הפליטים. הוא שואב כוח משנאה. ללא מישהו לשנוא אין לאלי ישי מקור כוח, ובטח אין לו כתבת שער במוסף סוף השבוע. מכיוון שלטפח את השנאה כלפי המסתננים זה הרבה יותר קל ופופולארי כיום מאשר לטפח את השנאה כלפי החילונים או האשכנזים, אלי ישי צריך אותם יותר מאשר כל אחד אחר בישראל.
ירין  |  01.06.12
4.
ברגע שלא מוכנים למדינת כל אזרחיה אז "קהו חושינו"..
לי כיהודי, אין עוד מקום בעולם שמוכן לקבל אותי. גם בארצי שלי ישנה לצערי אנטישמיות. מהגרי העבודה שמגיעים לפה בהמוניהם אחרי ששערי אירופה נסגרים בפניהם, יוצרים פה מדינת כל אזרחיה. לי כיהודי לא יהיה פה עוד מקום. את הפליטים (כ500 מתוך 60,000), יש להשאיר. את מהגרי העבודה שהיגרו לפה ממצרים מטעמי נוחות ושיקולים כלכליים, יש להשיב לארצותיהם, על אפם וחמתם של ארגוני הסיוע שלא מסתירים את מטרתם-לחסל את המדינה היהודית ולהפכה למדינת "כל אזרחיה".
שומר המדינה יהודית  |  31.05.12
לכל התגובות