אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זעזוע בערוץ 10: המנכ"ל יוסי ורשבסקי פורש מתפקידו צילום: נועם מושקוביץ

זעזוע בערוץ 10: המנכ"ל יוסי ורשבסקי פורש מתפקידו

ורשבסקי: "כשאין איזון ברגולציה נדחקים בכל פעם להסתמך על בעלי המניות. אני מרגיש שכבר אין בי את היכולת להמשיך ולהוביל מאבק בלתי פוסק בכל החזיתות״. סמנכ"ל הכספים יואב הלדמן יהיה המנכ"ל בפועל

31.05.2012, 15:30 | שלי פריצקר

ערוץ 10 חווה זעזוע נוסף: מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי ביקש היום (ה') מבעלי המניות לסיים את תפקידו אחרי 4 שנים. סמנכ"ל הכספים יואב הלדמן יהיה המנכ"ל בפועל.

"אחרי 4 שנים סוערות ומספר משברים קיומיים אני מרגיש שכבר אין בי את היכולת להמשיך ולהוביל מאבק בלתי פוסק בכל החזיתות בתוך ענף שנתון בכשל שוק ובמבנה רגולטורי שאיננו מאוזן", מסר בהודעה ששלח לעובדי הערוץ. "לא נכון יהיה להשליך מהצעד שלי לגבי עתיד הערוץ או לגבי כניסת המשקיעים שאני מאמין ומקווה שייכנסו במהרה. אבל אני חש שמיציתי את כוחותיי".

ערוץ 10 נאבק על חייו מאז הקמתו. ורשבסקי ליווה אותו בשני משברים קשים שחווה בשנים בהם ניהל את הערוץ. בשנת 2009 היה בסכנת סגירה לאחר שלא עמד במחויבויות הרגולטוריות ובעלי המניות הודיעו כי הם מפסיקים להזרים כסף, והוא עמד לאבד את הזיכיון בתום אותה שנה. עובדי הערוץ יצאו להפגנות, ולבסוף חוקק חוק שהאריך את זיכיון הערוץ בשנתיים עד סוף ינואר 2012.

בסוף 2011 נקלע הערוץ שוב למשבר. בעלי המניות יוסי מימן, רון לאודר וארנון מילצ'ן אינם מזרימים כסף לערוץ מזה תקופה והמשבר בענף הפרסום פגע בהכנסותיו. לערוץ חוב של 60 מיליון שקל למדינה שאותו היה צריך לשלם עד סוף 2011 ובקשתו לדחות את תשלום החוב בוועדת הכלכלה לא התקבלה. לאחר ששוב היה בסכנת סגירה הוחלט להאריך את הזיכיון של הערוץ עד 2013, אך ללא משקיע נוסף לא יהיה באפשרותו לעמוד בתשלום כך שאין לו אופק רגולטורי.

משקיעים פוטנציאליים איתם היה הערוץ במו"מ התנו את כניסתם בדחיית החוב. כרגע האפשרות היחידה היא שינוי חקיקה שתאפשר פריסת חובות הערוץ או המרתם במחויבויות תוכן.

״זה נכון שעברנו פה כבר כמה וכמה משברים והתמודדנו במשך שנים עם חוסר האיזון במבנה הרגולציה, אבל בכל פעם המשברים האלו באו על פתרונם מכיסם של בעלי המניות ולא משוק הפרסום או מרווחים שנצברו. עכשיו נכפית עלינו סיטואציה דומה", הוסיף בדבריו. "על המסך ומהבחינה המסחרית אנחנו נמצאים בתקופה הטובה ביותר שהערוץ ידע אבל בואו לא נתבלבל לצערנו המצב הזה זמני, וישתנה רק כשהערוץ יחזור לתנופה של עשייה ועבודה של הפקה לטווח ארוך. אני רוצה לקוות שהשינויים הרגולטוריים שמתוכננים אכן יצאו לפועל כדי לאפשר המשך פעילות של הערוץ".

יוסי מימן, יו"ר דירקטוריון ערוץ 10, הגיב להודעה: "קיבלתי בצער את בקשתו של יוסי לסיים את תפקידו, ואת החלטתו שלא להיעתר לפנייתי שישקול שוב את החלטתו, אך אני מבין ושותף לתחושות שלו בדבר הבלתי אפשריות של ענף הטלוויזיה המסחרית בארץ. זהו מצב שאינו ייחודי לערוץ 10, אלא הוא נחלת כל השחקנים בענף. אף אחד מבעלי המניות שהשקיעו ביחד למעלה ממיליארד שקל לא מצפה לקבל כעת משהו חזרה, אלא את הסדרת פעילותם של ערוץ 10 וחדשות 10 המשמעותיים כל כך לשיח הציבורי, ליצירה הישראלית ולדמוקרטיה. אני כולי תקווה שיגובש כבר בקרוב פתרון רציני שישפיע על כל הענף. אני מאחל הצלחה ליואב הלדמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות