אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מורגן סטנלי: "המשקיעים צריכים לתת לפייסבוק קצת זמן" צילום: בלומברג

מנכ"ל מורגן סטנלי: "המשקיעים צריכים לתת לפייסבוק קצת זמן"

ג'יימס גורמן הגן על התנהלות הבנק כחתם הראשי בהנפקה למרות הביקורת מצד המשקיעים והרשויות; אמר כי באותו הזמן נראה היה כי יש ביקושים מספקים להצדקת מחיר של 38 דולר למניה בהנפקה

31.05.2012, 23:52 | סוכנויות הידיעות
המשקיעים צריכים לתת לפייסבוק "קצת זמן", כך אמר היום (ה') ל-CNBC, ג'יימס גורמן, מנכ"ל מורגן סטנלי, בהתבטאות הפומבית הראשונה מאז הנפקת פייסבוק לפני שבועיים. הוא אמר כי למרות הביקורת הנרחבת על התנהלות הבנק כחתם הראשי של ההנפקה, באותו הזמן נראה כי יש ביקוש מספק להצדיק את מחיר ההנפקה של 38 דולר למניה.

הוא אמר כי השוק צריך לתת עוד זמן למניית פייסבוק לפני שיחליט שההנפקה הייתה כישלון. "אנחנו נמצאים בתקופה מאוד תנודתית", הוא אמר. הנפקת פייסבוק "הייתה אחת מההנפקות התנודתיות ביותר בהיסטוריה", הוסיף גורמן. 

הנפקת פייסבוק, צילום: איי אף פי הנפקת פייסבוק | צילום: איי אף פי הנפקת פייסבוק, צילום: איי אף פי

מוקדם יותר, בדברים שהופנו לעובדי הבנק, אמר גורמן שהם "צריכים להיות גאים בעבודה שעשו הקולגות שלהם" והפציר בהם לא לשפוט את איכות העסקה בהתבסס על מה שקרה במהלך הימים האחרונים.

הביצועים החלשים של מניית פייסבוק, אשר נסגרה היום במחיר 29.6 דולר, אחרי שהונפקה לפני שבועיים במחיר 38 דולר, וכן הבעיות במסחר בנאסד"ק ביום המסחר הראשון יחד עם סקפטיות לגבי המודל העסקי של החברה, הרסו את ההנפקה ההיסטורית.

אתמול נפלו מניות ב-2.3% ל-28.19 דולר. בהנפקה שווי החברה היה 104 מיליארד דולר אך ביום רביעי זה ירד ל-77.2 מיליארד דולר בלבד.

מורגן סטנלי שימש כחתם הראשי בהנפקה וזומן על ידי הרשויות במסצ'וסטס לחקירה כדי לקבוע האם הבנק היה בדעה משותפת עם אנליסט שהעסיק אשר הוריד את תחזית הצמיחה של פייסבוק ימים ספורים לפני ההנפקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות