אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל, עזבי את הטלוויזיה שלי צילום: בלומברג

אפל, עזבי את הטלוויזיה שלי

אפל TV, הסטרימר מבית ענקית הטכנולוגיה, זוכה למכירות נאות וממשיך להשתכלל. אז למה מתעקשים בחברה לפתח טלוויזיה "ממש"?

04.06.2012, 11:26 | שי ענבל

גם בעידן שאחרי סטיב ג'ובס, אפל לא מפזרת את הערפל שיוצרות השמועות לגבי טלוויזיה שהיא מפתחת, ככל הנראה. נראה כאילו השאלה היא רק מתי נראה את המוצר הזה, אבל האם זאת השאלה הנכונה? האם האפל TV בצורתו הנוכחית, כממיר חכם שמאפשר גישה ל־iTunes ולספריות מדיה נוספות, הוא לא מספיק טוב?

כרגע נראה שהוא מספיק בהחלט: החברה מכרה בחצי השנה האחרונה 2.7 מיליון מכשירי אפל TV לעומת 2.8 מיליון בכל השנה שעברה, לפי דיווח של המנכ"ל טים קוק בשבוע שעבר. לא רע בשביל מה שאפל נוהגת לכנות "תחביב".

אפל גם לא קפאה במקום בתחום: האפל TV מתעדכן עם גרסאות חדשות, ולא רק זוכה למחיר זול יותר מקודמיו כמעט משנה לשנה, אלא לשיפורי ממשק ולאפליקציות מובנות חדשות כמו נטפליקס, MLB ,Vimeo ו־NBA. ועוד לא דיברנו על טכנולוגיית הסטרימינג האלחוטי AirPlay.

אז למה נראה שאפל רוצה טלוויזיה של ממש, ולא קופסה חיצונית שמתחברת ל־HDTV של חברה כמו סמסונג, LG או טושיבה? התשובה פשוטה: שליטה. מילת המפתח באפל לא השתנתה. החברה, עם או בלי סטיב ג'ובס, עדיין מחזיקה בתפיסה שלפיה ככל שתוכל לשלוט על חוויית המשתמש יותר, כך היא תשפר אותה. אם זה על ידי הגבלות ואם זה על ידי עיצוב ותכנון המכשיר כולו.

טים קוק. אפל רוצה שליטה גם בתחום הטלוויזיה, צילום: בלומברג טים קוק. אפל רוצה שליטה גם בתחום הטלוויזיה | צילום: בלומברג טים קוק. אפל רוצה שליטה גם בתחום הטלוויזיה, צילום: בלומברג

אם אפל תייצר טלוויזיה, היא תוכל לכוון את המשתמש לצרוך iTunes מהרגע שהוא מוציא את המסך מהקופסה ומוריד את העטיפה. היא תוכל להכניס את ה־AirPlay לכל בית - כי הרבה אנשים שתהיה להם טלוויזיה כזאת ירצו את האייפד, כדי לשחק באמצעותו ולראות את המשחק על מסך גדול. מדובר ברעיון הרגיל והמוצלח של אפל: קניית מוצר עם תפוח גוררת תמיד קניית עוד מוצר עם תפוח, שעובד איתו הכי טוב.

אבל אפל לא תוכל לעשות באפל TV העתידי שום דבר שהיא לא עושה כבר כיום. אלא אם היא רוצה להיכשל כמו גוגל וה־Google TV, שניסה לשלב חוויית חיפוש ודפדפן בכל סלון והראה שאין לכך שוק. אם וכאשר לאפל תהיה טלוויזיה, לא יהיה בה חידוש של ממש - חוץ מעוד דרך של אפל להיכנס לחיינו ולשלוט על האופן שבו אנחנו מנהלים אותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות