אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאמן ספרד: "אליפות אירופה היא לא פתרון לבעיות במדינה" צילום: אי פי אי

מאמן ספרד: "אליפות אירופה היא לא פתרון לבעיות במדינה"

במקביל לציפיות מהנבחרת האדומה, התקיים בסוף השבוע גם מיני-מרד של שחקנים. הסיבה: נאסר עליהם לגלוש ברשתות החברתיות ללא אישור

03.06.2012, 19:12 | רונן וודלינגר

אם בארץ מקובל שראש הממשלה מתקשר לברך אלופים ספורטיביים, בספרד לא מסתפקים בשיחת טלפון. ביום שישי ביקר ראש ממשלה, מארינו ראחוי, במחנה האימונים של נבחרת ספרד בסביליה, ואיחל לשחקנים ולמאמן ויסנטה דל-בוסקה הצלחה באליפות אירופה שתיפתח בסוף השבוע בפולין ובאוקראינה.

"ניצחון של הנבחרת ירים את המוראל," הדגיש ראחוי וביקש: "תזכרו שמעבר להישג האישי, אתם יכולים גם להעניק שמחה להרבה אנשים, ובזמנים כל-כך קשים, הספרדים זקוקים לשמחה הזו".

למחרת (ש') התייחס המאמן דל-בוסקה לדבריו של ראש הממשלה וביקש למתן את הציפיות: "יש עלינו הרבה לחץ ולפעמים האופטימיות סביבנו היא מוגזמת. יש באליפות 16 נבחרות ברמה גבוהה וזה לא יהיה פשוט, אבל אנחנו רגילים ללחץ כי כבר הגנו על התואר שלנו ואנחנו אלופי העולם. בכל מקרה, זכייה באליפות אירופה אינה הפתרון לבעיות של ספרד".

אנדרס אינייסטה. בלי ציוצים, צילום: אי פי אי אנדרס אינייסטה. בלי ציוצים | צילום: אי פי אי אנדרס אינייסטה. בלי ציוצים, צילום: אי פי אי

במקביל לציפיות שאופפות את הנבחרת האדומה, התקיים בסוף השבוע גם מיני-מרד של שחקנים. הסיבה: מאמן הנבחרת אסר על שחקניו לגלוש ברשתות החברתיות מעכשיו ועד לסיום אליפות אירופה ללא אישור של דוברות ההתאחדות, וזה כולל ציוצים בטוויטר, סטטוסים בפייסבוק, בלוגים וכו'.

בדומה לאיסורים אחרים שהוטלו על שחקנים בטורנירים גדולים בעבר – כמו איסור לקיים יחסי מין ולשתות אלכוהול - דל-בוסקה חושש שהקשקשת המתמדת ברשת תוציא את השחקנים שלו מריכוז ותפגע ביכולתם להגן על תוארם כאלופי אירופה. השחקנים מנגד טוענים כי בשנת 2012 מדובר באיסור מופרז וכי העדכונים ברשתות החברתיות מאפשרים להם לנהל קשר עם העולם, גם בעודם סגורים במחנה האימונים האינטנסיבי ונתונים ללחץ של האליפות.

התקשורת בספרד מדווחת כי כמה שחקנים, בהם ססק פאברגאס וג'רארד פיקה מברצלונה, הביעו בקול את דעתם בנושא. בין שחקני "לה רוחה" שמחזיקים חשבונות טוויטר פעילים: איקר קאסיאס, ויקטור ואלדס, פרננדו יורנטה, חואן מאטה, אנדרס אינייאסטה, צ'אבי אלונסו ואחרים. בספרד מדגישים כי למרות הכל, המחלוקת הנוכחית לא תיפגע באווירה הטובה ששוררת בנבחרת, וכי ייתכן והשחקנים וההתאחדות יגיעו לפשרה בנושא.

יש לזכור שמעבר לצורך האישי בפרסום הגיגיהם, עבור כוכבים בסדר גודל של נבחרת ספרד, הציוצים והסטטוסים מהווים חלק מהפעילות השיווקית שלהם. שחקנים רוצים (וגם מצופים לכך על ידי החברות המסחריות) להגדיל את הנוכחות שלהם ברשת ולתת לאוהדים ולעוקבים תחושה שהם פעילים וכותבים, וכך להגדיל בעקיפין את ערך המותג שלהם ולמכור עוד מוצרים.

ועוד בענייני טוויטר: נראה שמריה שראפובה דווקא הייתה מסתדרת לא רע עם ויסנטה דל-בוסקה. כשנשאלה במסיבת עיתונאים במהלך הרולאן-גארוס, מדוע היא לא פותחת חשבון טוויטר, השיבה הטניסאית הרוסיה. "זה יותר מדי בשבילי. גם ככה אני משעממת את עצמי מדי יום, ואם אני משועממת, נניח כשאני יושבת ואוכלת צלחת פסטה, אני לא צריכה לספר את זה לכל העולם".

עם זאת, המדורגת שנייה בעולם לא מבודדת לגמרי מהעולם האינטרנטי, ולעמוד הפייסבוק שלה יש יותר משבעה מיליון עוקבים. "אני מרגישה שלצייץ זה יותר מדי". ציינה שרפובה. "גם ככה אני כותבת הרבה הודעות ביום, ואם הייתי צריכה גם לצייץ, הייתי מקבלת דלקת פרקים באצבעות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות