אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוברת רשות השידור נגד היו"ר גילת: "הוא משפיל אותי ופועל לסילוקי"

דוברת רשות השידור נגד היו"ר גילת: "הוא משפיל אותי ופועל לסילוקי"

לינדה בר, המשמשת בתפקיד 22 שנה, טוענת כי היו"ר החליף אותה דה-פקטו בעוזרו טל ברנע שמעולם לא נבחר לתפקיד דובר במכרז או בדרך אחרת

03.06.2012, 17:35 | שלי פריצקר

אין רגע דל ברשות השידור: דוברת רשות השידור זה 22 שנה, לינדה בר, יוצאת נגד יו"ר הרשות ד"ר אמיר גילת. לטענתה היא "נתונה זה תקופה ארוכה להתנכלות שיטתית גסה ודורסנית מטעמו של היו"ר".

בר יושבת זה חודש וחצי בבית בחופשת מחלה אחרי שלדבריה התמוטטה בעקבות היחס שלו כלפיה. לדבריה הוא מנסה לרוקן את תפקידה מכל תוכן ולפעול לסילוקה מתפקידה.

במכתב ארוך וחריף ששלחה באמצעות עורכת דינה אלמוגית אביטל לחברי המליאה וליו"ר ועדת ביקורת יעקב בורובסקי היא מפרטת את טענותיה ומבקשת להתערב בדברים אשר מהווים "פגיעה בכללי מינהל תקין".

המקרה שמתואר במכתב כמפנה בהתנהגות היו"ר כלפיה היה במרץ השנה, אז התקיים טקס חנוכת המשדרים החדשים של קול ישראל יחד עם חברת בזק. אחרי אירוע זה הוציאה בר הודעה לתקשורת שלאחריה היא טוענת כי קיבלה שיחת טלפון נזעמת מעוזר היו"ר דאז שטען כי "ביצעה מעשה נבלה" משום שבהודעה צורפה תמונת המנכ"ל יוני בן מנחם ולא תמונת היו"ר וכן צירפה ציטוט דברי המנכ"ל לפני ציטוט מפיו של היו"ר.

מאותו מועד, כך נטען, גילת ניתק עימה מגע, חדל להזמין אותה לישיבות הוועד המנהל, ובמעט הישיבות בהן נכחה הוא פנה אליה בגסות רוח ובאופן משפיל. כמו כן טוענת בר, כי היו"ר החליף את הדוברת דה-פקטו בעוזרו טל ברנע שמעולם לא נבחר לתפקיד דובר במכרז או בדרך אחרת.

עוד טוענת הדוברת כי היו"ר "מתעלם מצרכי רשות השידור וגם לאחר השקת לוח המשדרים החדש הפיץ עוזרו הודעות מטעמו המהללות ומשבחות את היו"ר מבלי אזכור למלאכת הרשות, תוך חבלה בעבודת הדוברות ומאמצי היח"צ".

"הגב' בר נשואה ואם לשלושה ילדים שלא נולדה עם כפית כסף ביד ושמה הטוב והמוניטין המקצועיים הושגו בעמל רב וב-10 אצבעות", נכתב במכתב. עוד היא טוענת כי לאחר שפעלה רבות לטובת רשות השידור וגם לטובת היו"ר אמיר גילת שנכנס לתפקידו לפני כשנתיים, תחושתה היא שהיא בחזקת "הכושי עשה את שלו והכושי יכול ללכת".

עוד הוסיפה וכתבה עו"ד אביטל כי "קיים חשש שמא התנהגותו זו של הד"ר גילת אינה ייחודית לגב' לינדה בר אלא מדובר בהתנהלות שיטתית".

בר מבקשת כי יותר לה לשוב ולמלא את תפקידה כדוברת רשות השידור ואם לא כן תינקוט בהליך חוקי למיצוי זכויותיה ולפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לה.

תגובתו של היו"ר גילת ושל עוזרו טל ברנע טרם התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות