אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית ליסין: העובדים שוב מאיימים בשביתה צילום: צביקה טישלר

בית ליסין: העובדים שוב מאיימים בשביתה

לטענת ועד העובדים הטכניים של התיאטרון, הוועד המנהל חזר בו מהתנאים עליהם הוסכם בפגישה בין הצדדים בחודש שעבר, בין היתר בדבר תגמול על עבודה בשבת ותגמול נוסף על הצגות מחוץ לעיר

04.06.2012, 20:19 | מאיה נחום שחל
עובדי תיאטרון בית ליסין מאיימים שוב להשבית את פעילות התיאטרון בסוף השבוע הקרוב בעקבות מחלוקות עם הוועד המנהל של התיאטרון בדבר התנאים אותם הם דורשים.

דני לוין, מוועד העובדים הטכניים של התיאטרון, אמר ל"כלכליסט" כי "כתוצאה מפגישה שהתקיימה היום עם הוועד המנהל, איתו מתקיים המשא ומתן בשבועות האחרונים, אנחנו לא מתכוונים לעבוד בסוף השבוע הקרוב ואלוהים יודע לאן זה ימשיך. כמו שהם רוצים לתת מצד אחד, הם גם רוצים לקחת מצד שני והכל תחת טענות של התייעלות והבראה".

לוין טוען כי בפגישה שנערכה בחודש שעבר בנוכחות גרשון גלמן מההסתדרות הוסכמו מספר תנאים, אך הוועד המנהל חזר בו מהבטחתיו. אחד התנאים הוא תגמול על פי חוק לעבודה בשבת. לדבריו היתה הסכמה בעל פה בדבר תגמול על עבודה בשבת אולם הבוקר שוב נוצרה מחלוקת בנושא. "מי שעובד בשבת אמור להיות מפוצה על זה ואם התיאטרון מחייב אותנו לעבוד בשבת אני רוצה שכר בהתאם".

עוד דורשים העובדים הטכניים תגמול נוסף על הצגות מחוץ לעיר במדרגות שכר בהתאם למרחק מעיר הבית. הם גם מתנגדים לתוכנית ההתייעלות שהתיאטרון דורש מהם הכוללת הורדת איש צוות אחד מכל הקמה ופירוק. "יש לזה משמעות כלכלית ופיזית. נכון להיום נפרדנו בטונים צורמים ואנו מקווים שזה יניע אותם לשבת ולהיות באמת ענייניים", אומר לוין.

מתיאטרון בית ליסין נמסר כי "אין תגובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות