אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הקריטריונים במכרזי מחיר למשתכן מונעים דיור בר־השגה מערביי ישראל" צילום: עטא עוויסאת

"הקריטריונים במכרזי מחיר למשתכן מונעים דיור בר־השגה מערביי ישראל"

כך טוען ארגון עדאללה בפניה ליועמ"ש. מטרתם של מכרזי המחיר למשתכן היא לייצר דיור מוזל, ולטענת הארגון הם מדירים את האוכלוסייה הערבית מקבלת זכאות בדיור בר־השגה בשל ההחלטה להקצות כמחצית מיחידות הדיור למשפחות שבהן לפחות אחד מבני הזוג שירת בשירות צבאי, לאומי או אזרחי

05.06.2012, 08:28 | שירלי ששון-עזר

ארגון עדאללה, המרכז המשפטי לטיפול במיעוט הערבי, קורא ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לבטל את הקריטריונים לזכאות במכרזי המחיר למשתכן שעליהם החליטה מועצת מקרקעי ישראל בחודש ינואר. מטרתם של מכרזי המחיר למשתכן היא לייצר דיור מוזל, ולטענת הארגון הם מדירים את האוכלוסייה הערבית מקבלת זכאות בדיור בר־השגה בשל ההחלטה להקצות כמחצית מיחידות הדיור למשפחות שבהן לפחות אחד מבני הזוג שירת בשירות צבאי, לאומי או אזרחי.

"משמעות החלטה זו של מועצת מקרקעי ישראל היא כי רובו ככולו של הציבור הערבי יהיה מנוע מלקבל חלק ניכר מההטבה הזו, והתוצאה המעשית היא חסימת התושבים הערבים, ומניעתם ממימוש זכותם להנגשת הדיור לשכבות החלשות במדינה באופן שוויוני ומחלוקה שוויונית של משאב הקרקע הציבורית", כותבת עו"ד סוהאד בשארה, מנהלת תחום קרקע ותכנון בעדאללה. בשארה מוסיפה כי הקריטריונים שנקבעו השנה מתווספים לשורת החלטות של מועצת מקרקעי ישראל שמעניקות הטבות מרחיקות לכת לחיילים משוחררים ולמשרתים במילואים.

ממשרד השיכון נמסר: "סבסוד הפיתוח לבנייה רוויה בערי מגזר המיעוטים גבוהים בצורה משמעותית מעבר לניתן במגזר היהודי. עם זאת, המשרד והמינהל יהיו הראשונים לקדם מכרזי מחיר למשתכן במגזר הערבי".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "המכתב נשלח להתייחסות הגורמים הרלבנטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות