אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפרד אקירוב: "אין אמינות בשלטון ובאוצר, אף אחד לא רוצה להשקיע פה" צילום: עמית שעל

אלפרד אקירוב: "אין אמינות בשלטון ובאוצר, אף אחד לא רוצה להשקיע פה"

לדברי יו"ר אלרוב, המדינה יכולה לפתור את נושא הנדל"ן "70% ממחיר הדירה זה מיסוי". אקירוב סיפר בתוך 10 שנות פעילות בחו"ל הוא בנה תיק השקעות של 10 מיליארד שקל, "כדי להגיע לזה בארץ הייתי צריך לעבור 4 דורות", אמר

05.06.2012, 13:24 | דותן לוי

"אין אמינות בממשלת ישראל, אף אחד לא מאמין לה ולאוצר ואף אחד לא רוצה להשקיע במדינה", כך אמר היום (ג') אלפרד אקירוב יו"ר אלרוב בוועידת התשתיות והנדל"ן של "כלכליסט".

אקירוב הוסיף: "אין לנו מדינה אחרת. ישראל היא המקום הכי טוב לישראלי לעבוד בו, כאן מרוויחים כסף ומשלמים מסים אבל לא נותנים לנו לעשות את זה".

אקירוב התייחס למשבר הנדל"ן ואמר כי "בארץ אין משבר בנדל"ן יש משבר באמון לחברות הנדל"ן ששרפו את הכסף של הציבור בהשקעות. לא בארץ, אלא במזרח אירופה ובהודו. כאן בארץ אף אחד לא הפסיד כסף, ליזמים בישראל מעולם לא היה יותר טוב הם מרוויחים יותר בתחום המשרדים למשל. בדירות, מי שישלם את מחיר הירידה בהתחלות הבנייה זה הציבור עם עליית המחירים.

"לצערי, אני לא עובד בארץ בגלל הבירוקרטיה. במגדלי אקירוב קניתי את המגרש מהעירייה שהבטיחה לי היתר בנייה בתוך שנתיים, זה לקח 10 שנים. בפרויקט ממילא בירושלים אלי ישי עיכב לי את הפרויקט 10 שנים כי התכוונתי להפעיל את המתחם המסחרי בשבת.

"הגיע שר אחר עם אג'נדה אחרת וחתם על הפרויקט. ב-7 שנות העיכוב נגרם לעירייה נזק של 100 מיליון שקל על הארנונה שלא נגבתה. למישהו אכפת? הגשתי תביעה על נזק של 120 מיליון שקל מה עשה האוצר לקח את החברה שתבעתי לפירוק. באותו פרויקט הייתי זכאי למענק אבל לא קיבלתי אותו בגלל שתבעתי את המדינה למרות שלא קיבלת את הכסף", סיפר אקירוב. 

 

אלפרד אקירוב בוועידה, צילום: עמית שעל אלפרד אקירוב בוועידה | צילום: עמית שעל אלפרד אקירוב בוועידה, צילום: עמית שעל

"למי שעובד נכון באירופה אין משבר"

לדבריו בפעילותו באירופה הוא אינו מרגיש במשבר הנדל"ן, "אני עובד בשוויץ, פריז, אמסטרדם ולונדון, יש שם ריביות מדהימות. למי שעובד נכון אין משבר, אבל כמובן שצריך לבחור את המקומות הנכונים להשקיע בהם. בניתי בתוך 10 שנות פעילות בחו"ל תיק השקעות של 10 מיליארד שקל. כדי להגיע לזה בארץ הייתי צריך לעבור 4 דורות. אם הייתי משקיע בתל אביב את אותם הסכומים שהשקעתי בפריז אמסטרדם ולונדון אתם יודעים כמה כסף יכולתי להכניס למדינה? כמה מקומות עבודה זה יכל לייצר? אין כאן עם מי לדבר".

אקירוב גם התייחס לדברי הנואמים הקודמים בוועידה ובהם מנכ"ל משרד האוצר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה: "שמעתי את הדוברים לפני ואני חייב להשיב, זה מקוממם אותי כל פעם לשמוע את מנהלי המשרדים על המאמצים שהם נוקטים בהם לפתרון בעיות הנדל"ן. נושא הנדל"ן הוא נושא שקל מאד לפתור אותו אם הממשלה רוצה בכך, 70% ממחיר הדירה זה מיסוי שהולך למדינה, למה לא לתת משכנתא בריביות נמוכות יותר. מוציאים מתחמי יוקרה כדי לבנות דירות לעשירים, קחו את הכסף ותסבסדו דירות לנזקקים".

בנושא התיירות אמר אקירוב, שבבעלותו מלונות רבים באירופה: "תראו לי עוד מדינה שבמשך 20 שנה מספר התיירים שלה נע בין 3-2 מיליון בשנה בכל מקום אחר בעולם כבר הכפילו מזמן את מספר התיירים.

"אני לא מבין מה קורה כאן. כל מה שהמדינה עושה היא רק מפריעה ורק גורמת נזק לעצמה אבל בסופו של דבר אנחנו אלה שמשלמים את מחיר הנזק.

"את תוצאות נזקי ועדת בכר לדוגמה הציבור משלם בקופות הגמל והפנסיה מעלים לנו את המסים. הממשלה פועלת לפי כותרות בעיתונים ופופוליסטיות, למה לא לעבוד בשכל הישר? תראו מה קרה בתחום הגז, יזמים השקיעו 20-15 מיליארד דולר בענף והיום איפה הגז? אף אחד כבר לא מאמין למדינה וזה גדול על הבנקים הישראלים ועדת ששינסקי מחליטה רטרואקטיבית ומי משלם את היקף ההשקעה אנחנו הציבור", אמר אקירוב.

לסיכום אמר יו"ר אלרוב, "הכל מתפרק, יש מיתון המדינה מפסידה ואנחנו משלמים, האמינו לי אלה שיושבים למעלה יודעים את זה, לא רק אני, אבל יש עוד כותרת בעיתון נבחרים בקדנציה נוספת לכנסת וזה מה שמעניין אותם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
אקירוב בונה רק לעשירים. אין לחברה שלו מדיניות תרומות, לא תורם שקל. תביאו חברות בנייה מספרד
בספרד יש מאות אלפי פועלי בניין ומאות חברות בנייה במצוקה. אפשר להביא תוך חודש לפה אלף עובדים לתקופה של שנתיים שיבנו 5000 יח"ד. לא צריך טובות מאקירוב וחבריו בשמנת שרק בונים למליונרים ונותנים עצות..
אל תתן לנו עצות  |  06.06.12
31.
אקירוב תותח
אני מקוה ששומעים אותך המניהיגים ויתחילו להזיז דברים הסיכוי לקנות דירה קלוש ביותר וזה מצער מאוד אנשים מגיעים לפת לחם כי משלמים הון על שכירות,אולי כבודו ינסה לעשות מהלכים ומאבקים כדי שכל אחד יוכל לקנות דירה העם ילך אחריך.לך יש יותר כח מהאזרח הקטן.
דוד , ירושלים  |  06.06.12
לכל התגובות