אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה קדישא חשפה תוכנית קבורה בקומות ל-35 אלף קברים בבית עלמין ירקון צילום: שאול גולן

חברה קדישא חשפה תוכנית קבורה בקומות ל-35 אלף קברים בבית עלמין ירקון

מרבית המבנים יהיו בני ארבע קומות והם יבנו בעיצוב מפואר. בהמשך יורחב המקום ל-200 אלף קברים

05.06.2012, 19:50 | שי פאוזנר

עד סוף שנת 2012 יושלמו שלושת מבני הקבורה הרוויה בבית העלמין ירקון אשר יכילו כ-35 אלף קברים. כך חשפה היום חברה קדישא. המבנה הגדול ביותר מבין בניני הקבורה יקרא בניין "גפן" והוא יכיל 12,545 מקומות קבורה. בניין " תמר" עתיד להכיל כ-10,901 מקומות קבורה והבניין השלישי, בניין "רימון" יכיל 12,020 מקומות. שני הבניינים הראשונים תוכננו על ידי האדריכל טוביה שגיב ואילו על תכנונו של בניין "רימון" הופקד איתן רונאל. עלות הקמת שלושת המבנים תעמוד על כ-190 מיליון שקל, כאשר בניית בניין "גפן" לבדו תעלה כ-73 מיליון שקל.

מרבית המבנים יהיו בני ארבע קומות והם יבנו בעיצוב מפואר במיוחד, אשר ייתן את כל הכבוד הראוי לנפטרים. ברובם יהיו מעליות ותוכנת מידע ממוחשבת שבאמצעותם אפשר יהיה לאתר בקלות את מקום הקבר. בין היתר ישולבו בבניין צמחיה ארץ ישראלית עשירה, תאורה טבעית, ריצוף משולב ועוד. הבניינים החדשים יהיה נגיש באופן מלא לנכים. שלושת המבנים הם השלב הראשון בתוכנית גדולה יותר להקמת 17 מבנים בבית העלמין ירקון, אשר יכילו מקום ל-200,000 נפטרים.

ממשרדו של שר הדתות יעקב מרגי נמסר כי היום קיים השר סיור בבית העלמין ירקון עם ועדת השרים לענייני קבורה שעמדה על קצב התקדמות הבנייה. בין השאר נכחו בסיור שר המשפטים נאמן, וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

שר הדתות מסר, "לעת הזאת הרגענו את המצב אבל אנחנו חייבים להמשיך לאתר קרקעות יעודיות לנושא זה. אנחנו יודעים שלא כל האוכלוסיות במדינה בעד קבורה רוויה ולהם נצטרך להמשיך ולחשוב על מענה ראוי. עוד דבר שנצטרך לתת עליו את הדעת הוא העלויות הגבוהות של קבורה רוויה.מבין העלות שעומדת על 180-190 מיליון , המשרד יממן 70 מיליון והשאר המימון יגיע מחברה קדישא".

בצורות הקבורה החדשות, אשר מרבית תושבי גוש דן יקברו בהם בתקופה הקרובה: משפחתית רמה וסנהדרין קבורת רמה, הינה קבורה על משטח בטון שנתמכת על ידי עמודים (כמו מרפסת) ומחוברת להר בצידה דבר שיוצר משטחים מדורגים וכך קוברים בכמה קומות של שטחים. קבורה סהנדרין מתבצעת בתוך אולמות קבורה שנבנו על פי כל כללי ההלכה היהודית. הנפטר מוכנס על ידי מיטה מיוחדת לתוך כוך כדוגמת "קבורת הסנהדרין" שנחשפו בירושלים ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. את המצבה (לוח השיש) מקימים על פתח הכוך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות