אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק: "לוחמת סייבר תהיה חלק מרכזי בהוויה של כולנו" צילום: עטא עוויסאת

ברק: "לוחמת סייבר תהיה חלק מרכזי בהוויה של כולנו"

לדברי שר הביטחון, "יש לעבור לגישה פעילה ולזהות אנומליות ברשת". ראש מטה הסייבר: "בחודשים הקרובים יוקם חדר מצב קיברנטי לאומי"

06.06.2012, 10:56 | עומר כביר
"ישראל צריכה להתארגן, ברמת הפרט והמדינה, להתמודדות עם איומי סייבר" – כך אמר הבוקר (ד') שר הביטחון, אהוד ברק, בכנס הסייבר הבינלאומי השנתי של סדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון באוניברסיטת תל אביב.

לדברי ברק, "יש לנו כוונה אמיתית להביא את ישראל לחזית הקדמה העולמית, הן בתחום הסייבר כמערכת הגנה והן בהבנת המשמעויות האחרות שלו. דרושה תפיסה אינטגרטיבית ומעבר מגישה מגיבה של איתור, זיהוי ותגובה לגישה פרו-אקטיבית. יש לאסוף ולזהות לא רק דברים שכבר קרו, אלא גם אנומליות בדפוסי הפעולה ברשת. לעבור מתגובה נקודתית לתגובה מערכתית רחבה בזמן אמת ומניהול נקודתי לניהול רחב".

שר הביטחון הוסיף שכדי להתמודד עם איומי הסייבר דרוש שיתוף פעולה מתמיד בין תעשיית ההייטק לסקטור הביטחוני ולאקדמיה, לא רק ברמה הלאומית אלא גם ברמה הבינלאומית: "אנו חיים בתקופה שבה העולם הווירטואלי הופך לרכיב מוחשי בהוויה. ולוחמת סייבר תהיה חלק מרכזי בהוויה של כולנו".

ד"ר אביתר מתניה, ראש מטה הסייבר הלאומי שהחל לפעול לפני כחודשיים, פירט את הפעולות שמבצע הגוף: "הנדבך הראשון הוא חיזוק האבטחה הקיברנטית בכל הגופים, מארגונים קטנים ועד התשתיות הקריטיות. לצד זה נגדיר את השוק ונבנה הסמכה של חברות אבטחה, כדי שזה יהיה שוק מוסדר ואמיתי.

"בתחום ההסברה, התחלנו בפיילוט עם משרד האנרגיה והמים שממפה את כלל החברות בענפים הללו ובונה תהליך שלם שבו הן עוברות הסברה, מבצעות הערכת סיכונים ויוצאות לתוכנית עבודה. הגנה אינה רק אבטחה, ובחודשים הקרובים יוקם חדר מצב קיברנטי לאומי, שיאפשר שיתוף מידע בין הגורמים השונים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות