אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבור גרופ רכשה 1,242 בתים להשכרה בארה"ב ב-182 מיליון דולר צילום: בלומברג

הרבור גרופ רכשה 1,242 בתים להשכרה בארה"ב ב-182 מיליון דולר

החברה הישראלית־אמריקאית תשקיע 20 מיליון דולר בשיפוץ המתחם הסמוך לוושינגטון שנבנה במקור עבור צבא ארה"ב

06.06.2012, 15:29 | שי פאוזנר

צבא ארה"ב מצטרף לגל תושבי הערים הגדולות בארה"ב שמוותרים על הבתים שלהם בשל צניחת עלותם. בימים האחרונים השלימה קבוצת הרבור גרופ הישראלית־אמריקאית עסקה לרכישת מתחם של 1,242 בתים פרטיים ודו משפחתיים סמוך לוושינגטון שהושכרו לצבא עבור קצינים ומשפחותיהם, בסכום כולל של 182 מיליון דולר.

הרבור גרופ היא שותפות של קבוצת משקיעים אמריקאים שמוביל היזם הוותיק ג'ורדן סלואן וחברת הנדל"ן הישראלית אלקטרה נדל"ן (20%). לקבוצה תיק נכסים בהיקף של כשלושה מיליארד דולר בארה"ב, קנדה ואנגליה. הרכישה היא חלק ממהלך אסטרטגי שמובילה הרבור גרופ במרילנד בה היא מחזיקה כיום ב- 3,460 יחידות דיור אותן רכשה בפחות משנה תמורת 428 מיליון דולר.

המתחם שנרכש נבנה במיוחד עבור צבא ארה"ב ושטחו 730 דונם ובו שטח פתוח וירוק בהיקף גדול. הצבא ביקש להשיב ליזם את המתחם לפני תום תקופת השכירות שעתידה להסתיים בשנת 2015. בשיחה עם "כלכליסט", מסר מנכ"ל הקבוצה, ג'י צביבל, כי מקרה שבוא מחליט הצבא האמריקאי לנטוש מתחם בטרם הושלמה תקופת השכירות הוא נדיר. "בצבא האמריקאי לא נוטים לאשר ביטול הסכמים כאלה, אולם במקרה הזה ההסכמים קבעו דמי שכירות גבוהים בהרבה ממה שניתן להשיג באיזור ולכן נענה הצבא בחיוב לדרישת הקצינים".

הרבור גרופ מתכננת להשקיע עוד כ־20 מיליון דולר בשיפוץ ושידרוג הבתים והמתקנים. בנוסף היא שוקלת להפוך אותו למספר מתחמים שימכרו בנפרד. צביבל מעריך כי לא תהיה בעייה להשכיר את המתחם, אך לא נקב בתשואה הצפויה להערכות החברה ממנו. "מאז שמתחם המגורים נבנה, לפני 15 שנה, התפתח האיזור במהירות והוא נמצא בתהליך תאוצת בנייה. בנוסף, הפרויקט נמצא במרחק של 10 דקות הליכה ממגרש הפדקס, של קבוצת הבייסבול רד סקינס. מגרש זה אירח בשבוע שעבר את המשחק הידידות בין נבחרות ברזיל וארה"ב בכדורגל", אומר צביבל. בנוסף ציין כי מול הנכס נבנתה לאחרונה תחנת מטרו בקו שמגיע לדאון טאון וושינגטון, לפנטגון וליעדים מרכזיים נוספים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות