אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות מאיימת בתביעה נגד כלל ביטוח: "פוגעת בהתאגדות העובדים" צילום: אוראל כהן

ההסתדרות מאיימת בתביעה נגד כלל ביטוח: "פוגעת בהתאגדות העובדים"

מוקדם יותר היום הוציא המנכ"ל שי טלמון מכתב לעובדים בו לטענת ההסתדרות הוא הכפיש אותה. החברה: "מודעים לשמירה על חופש ההתארגנות"

06.06.2012, 18:59 | מיקי פלד

ההסתדרות מאיימת בתביעה על סך 200 אלף שקל נגד מנהל מחוז תל אביב של כלל ביטוח, שלומי תמן, בשל מה שהיא מגדירה כניסיון פגיעה בהתארגנות העובדים. ההסתדרות שלחה היום (ד') מכתב לתמן, ומכתב נוסף ליו"ר החברה, אביגדור קפלן והמנכ"ל, שי טלמון, בו היא דורשת להפסיק את הפגיעה בהתארגנות העובדים להקמת ועד. זאת, לאחר שמוקדם יותר היום הוציא טלמון מכתב לעובדים בו לטענת ההסתדרות הוא הכפיש אותה.

שי טלמון שי טלמון שי טלמון

השבוע הקימו 8 עובדים של קבוצת כלל, בבעלות נוחי דנקנר, בפעולות להקמת ועד עובדים. עד כה חתמו על טפסי ההצטרפות כ-1,000 עובדים מתוך 4,000 העובדים בקבוצה, כך לדברי רוני רז, חבר ועד הפעולה בשיחה עם "כלכליסט". עם זאת, הוא מספר, ביממה האחרונה ביקשו 30 עובדים לבטל את חברותם לאחר לחץ של ההנהלה. רז וההסתדרות טוענים כי אתמול כינס תמן את צוות הפקחים של החברה ואיים עליהם שיפגע בהכנסתם אם לא יבטלו את ההצטרפות להסתדרות. רז סיפר עוד כי "מההנהלה באים לכל עובד ושואלים מי חתם ואם מישהו עונה שכן נותנים לו טופס ביטול. העובדים בפאניקה ולא יודעים מה לעשות".

המכתב של טלמון לעובדים מתאר את ההשלכות של הצטרפות להסתדרות. בין השאר, כותב טלמון כי "יש סיבה מדוע אין ועד עובדים בחברות הביטוח. חברת הביטוח האחרונה שהיתה בבעלות ההסתדרות היא הסנה והיא קרסה". אולי ברמיזה של טלמון הוא הסגיר למעשה את החשש העיקרי שלו – שהקמה של ועד עובדים בקבוצת כלל משמעו שההסתדרות היא שתנהל את הקבוצה.

טלמון ניסה גם לרמוז לצביעות מצד ההסתדרות בכך שדווקא אצלה לעובדים אין הסכם קיבוצי, אך עם זאת בהסתדרות ישנו הסדר קיבוצי המבוסס על חוקת העבודה של הארגון שמעמדו המשפטי אף חזק מזה של הסכם. כמו כן, טלמון כתב כי גם מי שלא חבר בהסתדרות יצטרך לשלם דמי חבר של כאחוז משכרו, בעוד שלמעשה רק במקרה של הסכם קיבוצי מי שלא חבר ונהנה מההסכם משלם 0.8% משכרו כדמי טיפול ארגוני ומי שחבר משלם 0.95%. טלמון כתב עוד כי למרות טענות ועד הפעולה כאילו שכר העובדים לא השתנה בשנים האחרונות, למעשה "לפחות 80% מעובדי הקבוצה זכו לעדכון שכר בשנתיים האחרונות". טלמון הבטיח עוד כי גם במקרה של מכירה העובדים לא ייפגעו.

עובדי כלל דורשים הסכם קיבוצי שישפר את שכרם ויבטיח להם בטחון תעסוקתי במקרה שחברת האם, אי.די.בי, תחליט למכור את כלל, אולי בשל המסקנות הצפויות של ועדת הריכוזיות על הפרדה בין אחזקות בתאגידים ריאליים לתאגידים פיננסיים.

עירית כהן, המשנה למנכ"ל כלל אמרה ל"כלכליסט" כי "שלומי תמן, כמו כל המנהלים בקבוצה מודע לשמירה על חופש ההתארגנות ומתן זכות הבחירה. זה מסר מאוד גורף וחד משמעי שאנחנו מעבירים ואנחנו דוחים את טענות הסתדרות מכל וכל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
רק מי שנכח בשיחות היום עם מנהלי החברה יודע
שאספו את כולם בפורומים קטנים כדי "לתת במה לעובדים" לדבר בעד ונגד ההתאגדות אך בשיחות ציינו המנהלים רק את החסרונות שבהתאגדות תוך הקראת דברי המנכ"ל מהדף... כאשר נשמעו מעט יתרונות מצד העובדים, הם נתקלו בדיכוי והתעלמות! בסיכום השיחה הוסבר שיועבר טופס ביטול הצטרפות לכל העובדים על מנת שיעשו בו שימוש..... בשיחה, רק חיזקו אצלי את הרצון להתאגדות ולהקמת ועד משום שמדוע להנהלת החברה כל כך חשוב להציג לנו למה לא כדאי לנו להתאגד? נח להנהלת החברה שהעובדים שותקים וזורמים אחרי רצונותיהם ומה שיותר גרוע- שגם מנהלי החברה הם בובות בידי ההנהלה הבכירה. ברכה והצלחה לעובדים שהחליטו ליזום את ההתאגדות וסוף סוף ישמיעו את קולם של העובדים הקטנים!!!!
06.06.12