אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנטרל יורופיאן של משפחת עופר לא תשלם את חובותיה למחזיקי האג"ח בסך 40 מיליון שקל

סנטרל יורופיאן של משפחת עופר לא תשלם את חובותיה למחזיקי האג"ח בסך 40 מיליון שקל

החברה צופה כי ב-2012 עלות שכרו של יו"ר הדירקטוריון נמרוד רינות תסתכם ב-654 אלף שקל בלבד; מידרוג הכניסה את האג"ח של החברה לרשימת מעקב עם אופק שלילי

07.06.2012, 15:19 | גיא בן סימון

סנטרל יורופיאן שבשליטת משפחתו של יולי עופר ז"ל לא תעמוד בחובותיה לבעלי האג"ח. במסגרת אסיפת מחזיקי האג"ח שנערכה היום, הודיעה החברה כי היא לא תעמוד בפירעון תשלום קרן וריבית אגרות החוב (סדרה א') בסך 41 מיליון שקל שאמור להתבצע באוגוסט הקרוב. לפיכך ביקשה החברה ממחזיקי אגרות החוב למנות נציגות מטעמם.

בתוך כך החברה צופה כי ב-2012 עלות שכרו של יו"ר הדירקטוריון נמרוד רינות תסתכם ב-654 אלף שקל בלבד. עלות שכרו של המנכ"ל זורן קפור תסתכם השנה ב-550 אלף שקל.

סטנרל יורופיאן הרשומה בהולנד פועלת בנדל"ן להשקעה במזרח אירופה, בעיקר בהונגריה. החברה נמצאת בשליטת פרימיום אחזקות (99.13%) כאשר יתרת מניות החברה מוחזקות על ידי יולי עופר (ז"ל) יחד עם רעייתו.

באוגוסט 2007 הנפיקה החברה 81 מיליון שקל באג"ח סדרה א'. סדרה זו הורחבה בפברואר 2008 בעוד כ-61 מיליון שקל לסך כולל של 142 מיליון שקל. אגרות החוב הונפקו בריבית אפקטיבית של יותר מ-10%. החל בסוף שנת 2008, עם תחילת המשבר הכלכלי בארה"ב אשר חלחל לאירופה, השווקים בהם החברה פועלת חוו מיתון מתמשך שהוחמר והועמק עד היום.

ערך התחייבויותיה של החברה לבעלי האג"ח נכון להיום עומד על 126.2 מיליון שקל האמורים להיפרע באוגוסט בין השנים 2014-2012.

מדו"חותיה לרבעון הראשון של השנה עולה כי בקופתה של החברה יתרת מזומנים של 6.4 מיליון שקל וגרעון בסך של 85.7 מיליון שקל. כמו כן לחברה גרעון בהון חוזר של 168 מיליון שקל, ותזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת של 8.6 מיליון שקל.

לאורך השנים החברה זכתה לתמיכת בעלים משמעותית. מ-2009 ועד היום הזרימו הבעלים 125 מיליון שקל. על כל הנכסים המניבים של החברה רובץ שעבוד ראשון לטובת חוב בנקאי מקומי. עם זאת, כל אלה לא מנעו מהחברה שלא לפרוע ההלוואה שנטלה מהבנקים בסך של מיליון יורו ושמועד פירעונה היה בחודש ינואר 2012 וזאת למרות דרישותיו של הבנק.

בתוך כך, מידרוג הכניסה את האג"ח של סנטרל יורופיאן לרשימת מעקב עם אופק שלילי: "דירוגה הנוכחי של סדרת האג"ח כבר מגלם תרחיש של כשל פירעון".

החברה מסרה: מניסיון החברה ומנהליה ומהכרות השוק המקומי והמצב במזרח אירופה, לדעת החברה, מערך שיקולים נכון בכל הנוגע למימוש נכסים או השבחתם ישפר את תזרים המזומנים הפנוי של החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות