אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ביוקנסל: 30 אלף שקל בחודש על יומיים עבודה בשבוע

יו"ר ביוקנסל: 30 אלף שקל בחודש על יומיים עבודה בשבוע

כמו כן יהנה אהרון שוורץ מ-400 אלף אופציות הניתנות למימוש למניות; בנוסף בעלי המניות נדרשים לאשר הזרמה לחברה של 2.5 מיליון דולר מהחברה אם כלל ביוטכנולוגיה

08.06.2012, 17:03 | שי סלינס

ביוקנסל, החברה בת של כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) מקבוצת אי.די.בי הודיעה הלילה לבורסה כי מזמנת אסיפה של בעלי המניות על מנת לאשר, בין השאר, את שכרו של יו"ר החברה אהרון שוורץ.

מההודעה עולה כי שוורץ יעניק לחברה שירותי יו"ר דירקטוריון פעיל בהיקף של כיומיים בשבוע (40% משרה) בתמורה לתשלום חודשי של 30 אלף שקל בתוספת מע"מ. כמו כן יהנה שוורץ מ-400 אלף כתבי אופציה הניתנים למימוש ל-400 אלף מניות רגילות של החברה, החזר הוצאות ופטור שיפוי וביטוח כמקובל בחברה.

מעבדה (ארכיון), צילום: גיא אסייאג מעבדה (ארכיון) | צילום: גיא אסייאג מעבדה (ארכיון), צילום: גיא אסייאג

עד עולה מהדיווח בעלי המניות נדרשים לאשר באסיפה, הזרמה של כ-2.5 מיליון דולר מכת"ב לביוקנסל כנגד הקצאת מניות. ביולי הקרוב צפויה ביוקנסל, המפתחת תרופות לסרטן, לפרוע אג"ח המירות למניות החברה בהיקף של 4 מיליון דולר.

התרופה המובילה של ביוקנסל, 918-CB, מבוססת על טכנולוגיית הריפוי הגנטי. לאחר שני עשורי מחקר איתר פרופ' אברהם הוכברג, שפיתח את התרופה, את הגן H19 שאחראי על אספקת חמצן, מזון ואלמנטים שונים שבעזרתם התאים הסרטניים מתרבים בגוף.

לאחר החדרת התרופה לגוף היא מזהה את התא שבו מופעל הגן ומחסלת אותו מיידית. היתרון שבתרופה הוא שאם התא אינו תא סרטני, התרופה אינה פוגעת בו. התהליך נעשה ללא כאב, ועד היום לא נצפו תופעות לוואי בשימוש בתרופה. בביוקנסל מקווים שניתן יהיה לעשות שימוש בתרופה גם לצד טיפול בתרופות הקונבנציונליות הקיימות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שערוריה ע'ח הציבור - החברה לפני סגירה/פשיטת רגל אין כסף למחקר אבל
לאחר פיטורי/התפטרות המנכ'ל אנו רואים איך החברה הולכת לחידלון כספי בכל מה שנוגע להמשך פיתוח התרופה הנפלאה הזו אבל כשזה נוגע ללחיצות ידיים אין גבול לחוצפה - כלל מפצה את אהרון על מה שהוא עשה למענה כשהיה בטבע ללא כל קשר למצב הפיננסי של החברה-ביוקנסל - אבל להשקיע בהמשך המחקר זה כבר סיפור אחר את אף אחד זה לא מעניין רק הכיס הפרטי נחשב ומי שיחפור יותר עמוק יגלה עוד אבסורדים שלא נתפסים בדעת פרופ' הוכברג גאון על הגבול יחד עם צוות נפלא עובדים קשה לכיוון אחת מהתדופות הנפלאות שיהיו אבל יש מי שלא רוצה כנראה שהיא תצא לשוק ועושה הרבה על מנת להכשיל את החברה ?! נראה מה יהיה בעוד כמה חודשים שיגמר הכסף וכלל לא ישקיעו בה ????????????!!!!!!
hawk , מרכז  |  09.06.12