אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות "הפרוטוקול המשופץ": עורכי הדין קוראים להדחת אלשיך צילום: אבשלום שושני

בעקבות "הפרוטוקול המשופץ": עורכי הדין קוראים להדחת אלשיך

ראשי כל המחוזות בלשכת עוה"ד יקיימו הבוקר מסיבת עיתונאים נדירה, שבה ידרשו לכנס את הוועדה למינוי שופטים כדי שתדון בהדחת אלשיך. הרקע לדרישה: התיקונים שהכניסה אלשיך בפרוטוקול דיון שנערך בפניה

10.06.2012, 07:06 | ענת רואה

פרשת פרוטוקול הדיון ש"שופץ" על ידי סגנית נשיאת המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך הולכת ומסתעפת: הבוקר מתכוונים חמשת ראשי המחוזות בלשכת עורכי הדין לקיים מסיבת עיתונאים מיוחדת, שבה יקראו להדחת אלשיך. האירוע יתקיים, על רקע החלטת נציב התלונות על שופטים אליעזר גולדברג לקבל את התלונה שהוגשה נגד אלשיך בנושא.

במסיבת העיתונאים מתכוונים חמשת ראשי המחוזות — ובהם יו"ר מחוז הצפון עו"ד חאלד חוסני זועבי החבר גם בוועדה למינוי שופטים — לדרוש משר המשפטים יעקב נאמן ומנשיא בית המשםט העליון אשר גרוניס לכנס את הוועדה, על מנת לדון בסיום כהונתה של אלשיך. החמישה מתכוונים גם "לחשוף את המהלכים הבאים המתוכננים בנושא".

שיתוף פעולה בין יריבים

 

המשתתפים הנוספים במסיבת העיתונאים פרט לעו"ד זועבי הם יו"ר מחוז ירושלים עו"ד אשר אקסלרוד, יו"ר מחוז חיפה עו"ד יוסי חכם, יו"ר מחוז דרום עו"ד דני אליגן ויו"ר מחוז תל אביב עו"ד אפי נוה. האחרון היה זה שהגיש בפועל את התלונה נגד השופטת שהובילה לבדיקה שקיים הנציב גולדברג.

ורדה אלשיך , צילום: אוראל כהן ורדה אלשיך | צילום: אוראל כהן ורדה אלשיך , צילום: אוראל כהן

שיתוף הפעולה בין חמשת ראשי המחוזות הוא יוצא דופן גם על רקע הקרבות בין האופוזיציה לקואליציה בלשכת עורכי הדין והעובדה שעו"ד נוה, יו"ר מחוז תל אביב, משתייך לסיעה היריבה של כל יתר ראשי המחוזות. עם זאת, ראשי המחוזות אומרים כי נוכח חשיבות הפרשה הם החליטו לשתף פעולה במסגרתה ביחד.

במסגרת הפרשה שנחשפה ב"כלכליסט" בינואר 2012 התברר כי השופטת אלשיך הכניסה 35 שינויים בפרוטוקול דיון שהתקיים בפניה. את הפרוטוקול שיגרה אלשיך לאחר מכן כתלונה נגד אחד הפרקליטים שנכחו בדיון, עו"ד רפאל ארגז. שינוי הפרוטוקול התברר לעו"ד ארגז באקראי, משום שמיד לאחר הדיון הוא קיבל עותק מהפרוטוקול המקורי, ובחלוף מספר חודשים גילה כי הנוסח שברשותו שונה מהנוסח הרשמי שהועבר ללשכה כתלונה נגדו. הנציב גולדברג קבע כי חלק מהשינויים שבוצעו בפרוטוקול היו מהותיים, החמירו את התלונה נגד ארגז ונעשו ללא סמכות.

דיון גם בוועדת הכלכלה

 

במקביל לדיון שייערך בלשכת עורכי הדין יזם גם יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח"כ כרמל שאמה הכהן דיון מיוחד שיעסוק בממצאים "המדאיגים והמטרידים" ביחס להתנהלותה של השופטת אלשיך.

ח"כ שאמה סבור כי יש לדון בממצאים אודות התנהלותה של אלשיך, לאור העובדה שרבים מהסדרי החוב המושגים במשק מגיעים לפתחה — עובדה שעשויה לפגוע בציבור החוסכים, שלעיתים מושקעים בחברות באמצעות רכישה של אגרות חוב.

"מטרת הדיון היא לבחון האם נכון וראוי שכבוד השופטת אלשיך תמשיך לשמש כסכר האחרון בשמירה על כטריליון שקל כספי הציבור בחסכון הפנסיוני", כתב שאמה על מנת להסביר את מטרתו של כינוס הדיון.

לדבריו,"פסיקתו של הנציב גולדברג אשר פרושה על גבי 31 עמודים אינה מנקה בלשון המעטה את כבוד השופטת אלשיך מהטענות הקשות אשר הופנו כלפיה". ח"כ שאמה מדגיש בדבריו כי "ביותר מסעיף אחד בוחר הנציב גולדברג בלשון זהירה אך מדאיגה ומטרידה ביחס להתנהלותה של כבוד השופטת אלשיך, הן באירוע הנדון בתלונות אלה והן במהלך בירור הדברים שנעשה מולו במסגרת הפרשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
1 צודק. יש להדיח גם את כל ראשי מערכת המשפט שתמכו באלשיך לאורך הפרשה!
כאשר העניין עלה בתקשורת, ראשי מערכת המשפט והדוברת גיבו אותה לאורך כל הדרך ולא עלה על דעתם לבדוק בעצמם את התנהלותה ולהביא לפיטוריה. העניין הגיע לנציב תלונות על שופטים רק לאחר שמערכת המשפט לא עשתה את תפקידה ולכן יש להדיח את כל המעורבים בדבר.
עו"ד  |  10.06.12
10.
פרסמו את הפרוטוקול המקורי ואת הפרוטוקול המשופץ והציבור יוכל לדעת עד כמה חמורים הדברים
בכל זאת מדובר בשופטת בכירה. כמו כן, מדוע מלכתחילה רצתה להגיש תלונה נגד ע"וד ארגז, היה לזה בסיס והיא החמירה הדברים, או שמלכתחילה לה היה בסיס לכעס שלה נגדו. אולי כעסה כי ביקש להיות כונס נכסים למרות שאיננו בקבוצה מצומצמת שעוסקת בתחום ?
ראובן , ירושלים  |  10.06.12
לכל התגובות