אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשולי הרשת: המשחקים המסוכנים של צפון קוריאה

בשולי הרשת: המשחקים המסוכנים של צפון קוריאה

משטרת דרום קוריאה עצרה אזרח החשוד שסייע לשכנה הקומוניסטית להפיץ משחקי מחשב עם קוד זדוני, ששימשו למתקפת האקרים

10.06.2012, 15:29 | יוסי גורביץ

מלחמות סייבר לא מוגבלות לווירוסים בכורים גרעיניים: משטרת דרום קוריאה דיווחה שחשפה מזימה של צפון קוריאה, שכנתה הקומוניסטית, להשתלט על מחשבים רבים באמצעות משחקים הנגועים בקוד זדוני.

המשחקים איפשרו למדינה הקומוניסטית להשתלט על המחשבים שעליהם הותקנו, להפוך אותם לחלק מבוטנט (רשת של מחשבים הנשלטים מרחוק ללא ידיעת בעליהם), ולבצע התקפת DDoS נרחבת - כך דיווח בסוף השבוע העיתון הדרום קוריאני JoonAng Daily.

לדברי משטרת המטרופולין של סיאול, בירת דרום קוריאה, היא עצרה אזרח מקומי בפרשה. על פי החשד הוא ערך נסיעות תכופות לשניאנג שבצפון מזרח סין, שם נפגש עם מפעיליו מלשכת הסיור הכללית הצפון קוריאנית - יחידה של המודיעין הצבאי במדינה הקומוניסטית האחראית על חדירה לדרום קוריאה.

החשוד, שכונה רק בשם ג'ו, העמיד פנים שהוא נפגש עם נציגים של חברת סחר צפון קוריאנית. מסוף שנת 2009 הוא חשוד שייבא לדרום קוריאה משחקי מחשב שיוצרו בצפון, ושנמכרו לספקי משחקים מקוונים בדרום בשליש מהעלות של כותרים רגילים. ג'ו, על פי החשדות נגדו, ידע כי המשחקים הכילו קוד זדוני, אך שכנע את מפיצי המשחקים כי הם בטוחים.

מצעד צבאי בצפון קוריאה. נלחמים גם דרך משחקי המחשב, צילום: בלומברג מצעד צבאי בצפון קוריאה. נלחמים גם דרך משחקי המחשב | צילום: בלומברג מצעד צבאי בצפון קוריאה. נלחמים גם דרך משחקי המחשב, צילום: בלומברג

"יכולות הסייבר של צפון קוריאה - שניות רק לארה"ב ורוסיה"

אין זו הפעם הראשונה שבה דרום קוריאה מאשימה את אויבתה הקומוניסטית בתקיפתה באמצעות משחקי מחשב: באוגוסט האחרון עצרה משטרת סיאול 17 אזרחים בחשד שאימנו כוחות של האקרים צפון-קוריאנים בפריצה למשחקי רשת מרובי משתתפים, כדי שיגנבו מהם מיליוני דולרים בכסף-משחק. משחקי הרשת הם הבידור הנפוץ בדרום קוריה זה שנים, ופופולריים בהרבה מטלוויזיה וקולנוע.

בנוסף, בסיאול מדווחים כי בין 28 באפריל ל-13 במאי שיבשה צפון קוריאה את האותות של מכשירי ה-GPS בדרום, מה שהוביל לשורה של תקלות בנמלי התעופה ובקרב הספינות הדרום קוריאניות.

מומחה דרום קוריאני אמר ל"קוריאה הראלד" כי יכולות הלוחמה האלקטרונית של השכנה הקומוניסטית שניות רק לאלה ארה"ב ורוסיה. המומחה, פרופ' לי דונג-הון העוסק באבטחת מידע, ציין שצפון קוריאה נערכה ללוחמת סייבר כבר מסוף שנות השמונים, והזהיר כי יכולות ההגנה של דרום קוריאה מוגבלות במיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות