אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה היא הולנד החדשה צילום: איי אף פי

רוסיה היא הולנד החדשה

אם ההולנדים היו יכולים לשחק כדורגל הולנדי עם אוכלוסייה של 16 מיליון איש, אין סיבה שרוסיה, עם 141 מיליון, לא תעשה את זה טוב יותר

10.06.2012, 18:59 | אוריאל דסקל

המסקנה היחידה שאפשר לקבל ממשחקי יורו 2012 בסוף השבוע היא שרוסיה משחקת כדורגל הולנדי טוב יותר מאשר ההולנדים עצמם.

אנדריי ארשאבין והחברים משחקים 4-3-3 מגובש, גמיש, מבוסס על טכניקה - כמו שההולנדים היו רוצים לשחק. וזה בכל לא מפתיע.

ויטאלי מוטקו, האיש החזק ביותר בספוט הרוסי, רצה שהרוסים יעתיקו את תוכניות העבודה של ההולנדים להשגת הצלחות. אז הוא הביא את חוס הידינק ודיק אדבוקט, שני מאמנים הולנדים מנוסים, כדי שאלו יעבירו את האינפורמציה הזו למבנה הכדורגל במדינה.

רומן אברמוביץ', שמשקיע רבות בתשתיות הכדורגל ברוסיה, הוא גם מעריץ גדול של הכדורגל ההולנדי וסביבו יועצי כדורגל הולנדים רבים.

אז אחרי שאספו את האינפורמציה מההולנדים, הרוסים היו צריכים למצוא את השחקנים המתאימים מאוכלוסייה של 141.7 מיליון איש - משימה קלה יחסית אם מחשבים את העובדה שהולנד בעלת אוכלוסייה של 16.8 מיליון איש.

לכך תוסיפו מעמד ביניים שגדל ומתחזק ברוסיה (ולמרות הקלישאה שהכדורגלנים הטובים מגיעים מאזורים עניים, רוב הכדורגלנים הטובים דווקא מגיעים ממעמד הביניים); ליגה שהופכת ליותר ויותר עוצמתית (שיעור השחקנים הבינלאומיים בליגה הרוסית עומד על 28.6% - גבוה יותר מאשר בליגה הצרפתית, האיטלקית והספרדית), ומונדיאל שבדרך (מה שמוביל להשקעה גדולה עוד יותר בתשתיות כדורגל) - ותקבלו נבחרת אימתנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות