אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מתרחבת: צפויה לפתוח את חנות האפליקציות גם באירופה צילום: בלומברג

אמזון מתרחבת: צפויה לפתוח את חנות האפליקציות גם באירופה

החנות מיועדת כיום לתושבי ארה"ב בלבד, אך לפי ההערכות המצב ישתנה בשבועות הקרובים - כהכנה לקראת הפצת הקינדל פייר בעולם

12.06.2012, 10:59 | יוסי גורביץ

אמזון מתכננת להודיע בשבועות הקרובים על פתיחת חנות האפליקציות שלה, המיועדת בעיקרה ליישומי אנדרואיד, גם באירופה - כך דיווח אמש (ב') AllThingsD בהסתמך על מקורות בחברה. לידיעה אין אישור רשמי.

בשבוע הבא צפויה אמזון, על פי אותם מקורות, לבקש ממפתחי אנדרואיד באירופה להתחיל לשלוח את האפליקציות שלהם. אם וכאשר תהיה החנות זמינה, ההערכות הן שניתן יהיה לגלוש אליה מרוב המכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה של גוגל.

ההערכה של AllThingsD היא שפתיחת חנות האפליקציות לאירופה מעידה על כוונתה של אמזון להתחיל לשווק את הטאבלט שלה, הקינדל פייר, גם מחוץ לארה"ב. לאור ההיסטוריה של מכירות הקינדל, ניתן להעריך כי עם פתיחת חנות האפליקציות באירופה תתחיל אמזון לשווק את הקינדל פייר גם למדינות מחוץ ליבשת. לא ידוע, כמובן, האם החנות והמכשירים יגיעו בקרוב לישראל.

מכירות הקינדל פייר, שהיה הלהיט של עונת החגים האחרונה בארה"ב, האטו לאחרונה: אמזון איננה מספקת נתוני מכירות, אך חברת המעקב IDC מעריכה כי בעוד שברבעון האחרון של 2011 מכרה אמזון כ-4.8 מיליון טאבלטים, ברבעון הראשון של 2012 צנחו המכירות ל-750 אלף בלבד. מנתוני IDC עולה עוד כי רק 8% מהאמריקאים הביעו עניין ברכישת קינדל פייר בעתיד.

פתיחת חנות האפליקציות באירופה, ואחר כך בעולם כולו, צפויה על כן לספק לאמזון שווקים חדשים לקינדל פייר. המהלך צפוי, בנוסף, להעלות משמעותית את מכירות האפליקציות בחנות. עם זאת, בטרם תוכל אמזון לשווק את הקינדל פייר מחוץ לארה"ב, היא תצטרך להגיע להסכמי הפצה יחודיים לכל מדינה עם בעלי הזכויות על התוכן שהיא מוכרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות