אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצוקת הדיור: בנה בית באמצע יער ירושלים

מצוקת הדיור: בנה בית באמצע יער ירושלים

הבית הוסווה כך שלא ניתן היה להבחין בו גם מקרוב. פקחי מינהל מקרקעי ישראל פינו את הפולש, והרסו את המבנה

12.06.2012, 15:29 | שי פאוזנר

מידע מודיעיני הוביל אמש (ב') את מפקחי מינהל מקרקעי ישראל אל חלקה בתוך יער ירושלים, סמוך להר הרצל, שם נדהמו לגלות מבנה בלתי חוקי שכמותו לא ראו מעולם: המבנה הייחודי, שזכה לכינוי "בית זיקית", הוסווה בעזרת עצי היער כך שניתן היה לעבור במרחק מטרים ממנו מבלי להבחין בקיומו כלל. מסיג הגבול, שהקים את המבנה על אדמות מדינה המשמשות ליער אסור בבנייה, התגורר בתוך בית שהוסווה באופן מושלם.

מפקחי המינהל מצאו בבית מיטה וארון וכן כמות עצומה של ספרים, ככל הנראה חלקם נכתבו והודפסו על ידי הפולש במהלך שהייתו במקום. הבית תוכנן כך שישתלב בסביבה ויוסווה באמצעות עצי היער ויריעת הסוואה.

הבית המוסווה הבית המוסווה הבית המוסווה

מפקחי מינהל מקרקעי ישראל פינו אחר כבוד את מסיג הגבול, שזכה לכינוי "רמבו הפולש", והרסו את המבנה הבלתי שגרתי. בנוסף, במסגרת מבצע האכיפה ביער ירושלים, פינו מפקחי המינהל פלישה נוספת ליער - אל בית השומריה העתיק ששימש בשנים עברו את שומרי היער. מסיג הגבול שחדר אל הבית פונה, והבית נחסם לכניסה.

יער ירושלים. מטיילים לא הבחינו בבית יער ירושלים. מטיילים לא הבחינו בבית יער ירושלים. מטיילים לא הבחינו בבית

באגף הפיקוח של מינהל מקרקעי ישראל אמרו כי אף על פי שהצטברו באגף למעלה מאלף שנות ניסיון בפיקוח ואכיפה נגד עבירות קרקע ובנייה בלתי חוקית, אף אחד מהעובדים בו עדיין לא ראה דבר כזה. "מדובר במבנה שהוסווה בצורה כל כך מושלמת עד שהמתגורר בו יכול היה לשהות בו שנים מבלי להתגלות, תוך כדי שמטיילים ופקחים חולפים כל הזמן במרחק צעדים ספורים מהמבנה – מבלי אפילו לחשוד בקיומו. אך גם במקרים שבהם עברייני הקרקע מפגינים תחכום רב, בסופו של דבר הם מפונים" אמר ישראל סקופ, ראש אגף הפיקוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות63 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
איך עשיתם לו את זה?
ראשית אני מזדהה עם הבחור והייתי מוכן להיות בן זוגו להשרדות.שנתיים וחצי חייתי וישנתי ביערות שונים מבן שמן עד בית שמש בכל מקום שבו רציתי דרור למחשבותיי ויצאתי חזק יותר ומוסרי יותר.השקפתי על היקום ברדת החשכה וביקיצת היונים ולמדתי את דרכם .משהו שם הרחיב את לבי את הבנתי .בסך הכל רציתי שקט מהטירוף שאנו חיים בו ולא עוצרים לכמה שניות להבין היכן עברנו את הגבול.אותי לא גרשו הסיורים של משמר הגבול בטח לא מהקוצים והזרדים שעליהם הנחתי את ראשי. כל הכבוד לבחור ישר כח אתה לא לבד
מקגאייור  |  17.06.12
61.
לפקחי משרד מקרקעי ישראל, בוא נראה אותכם מפנים את הבדואים
שכבשו את הדרום וחיים על קרקעות של המדינה , לא קרקע בבעלות פרטית , אלא קרקע של מדינת ישראל... והאבסורד הגדול שהחוק חל רק על היהודים , ונשאלת השאלה למה? איפה השיוויון שעליו כולם מדברים? אבל ככה !!! רק על היהודים אפשר להנחיל את החוק .רק להציק ולהציק ליהודים ואנחנו רואים מה קורה בהתיישבויות " הבילתי חוקיות בעליל" ששם בג"צ לא מהסס ומפנה משפחות שלמות מהבית שלהם. בוא נראה את בג"צ מוציא חוק לפנות את ישובי הפזורה בדרום ... אנחנו מדינה וממשלה של פחדנים..ואני שואלת מתי נעשנו כאלו ?
מתי נעשנו כאלה פחדנים?!!  |  14.06.12
60.
לחכם-18-יש אלפי וילות לא חוקיות על קרקע גנובה במזרח ירושלים, ולא נוגעים בהם
מה אתה מנסה להגיד? שאם לא היו הורסים למסכן את האוהל, אז אחרים היו מגיעים ליער לגור בתוך מערה מעופשת וצפופה, עם חצי אוהל מעליה? הרי כמה ק"מ משם יש אלפי דירות במיקום טוב במזרח ירושלים ולא הורסים כמעט כלום.
א  |  13.06.12
59.
סה"כ מסכן חסר בית שבנה אוהל הכניס מיטה ארון והרבה ספרים, מציגים אותו כאוייב ישראל !!!
דאגו לו למקום לינה במקום מה שהרסו ?? בטח שלא ! כי מה שחשוב זה להראות את הכח של השילטון, לדאוג לאזרחים זה שמישהו אחר יעשה. המסכן עוד יימצא את עצמו מגורש לתחנה המרכזית לישון ברחובות שם יחד עם הסודנים.
אזרח שבקושי חי  |  13.06.12
לכל התגובות