אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": ג'רמי לוין רוצה לשנות את מודל התגמול של הנהלת טבע

בלעדי ל"כלכליסט": ג'רמי לוין רוצה לשנות את מודל התגמול של הנהלת טבע

מנכ"ל טבע רוצה לאמץ מודל תגמול שמעניק משקל גם לביצועי מניית החברה, במקום המודל הקיים שמבוסס רק על מכירות ורווח נקי למניה - כפי שהיה בעת כהונתו של המנכ"ל הקודם שלמה ינאי. לצורך קביעת מודל התגמול החדש שכרה טבע יועצים חיצוניים המתמחים בנושא

12.06.2012, 20:20 | שהם לוי

אחרי השינויים המשמעותיים שהנהיג ג'רמי לוין באסטרטגיה של טבע ובמודל העסקי, מתפנה מנכ"ל טבע שנכנס לתפקידו לפני כחודשיים לטפל בקשר שבין ניהול החברה לביצועי המניה ושוק ההון. ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת לוין לשנות את מודל התגמול של הנהלת טבע: במקום שכר המבוסס רק על הכנסות ורווחיות, לשכר המבוסס על ביצועי מניית החברה, יחד עם יעדי מכירות ורווח נקי למניה.

לוין, לשעבר מנהל בכיר בענקית התרופות בריסטול מאיירס, מתכוון להביא מודל תגמול מתקדם מאוד שאומץ בעבר בחברות התרופות הגדולות בעולם. בתום גיבוש מתווה התגמול החדש למנהלי החברה הוא יובא לאישור דירקטוריון החברה כבסוף התהליך מטרת החברה היא גם לשפר את השקיפות כלפי המשקיעים והאנליסטים.

המהלך מגיע אחרי שבמהלך 5 שנות כהונתו של שלמה ינאי, רבים בשוק ההון ביקרו את התנהלותו של מנכ"ל טבע בכך שהנהלת החברה לא מתייחסת ברצינות לביצועי המניה בטווח הבינוני, ובמקום זאת בוחרת ההנהלה להתעלם מדעתו של השוק. המהלך של ג'רמי לוין בא בדיוק לטפל בבעיה זו.

המטרה של טבע בשורה התחתונה היא כאמור לחזק את הקשר עם שוק ההון, במטרה להשיא ערך לבעלי המניות של החברה שחוששים מפגיעה ברווחי החברה בעתיד, בעיקר בשל תפוגת הפטנטים על תרופת הקופקסון שאחראית על חלק משמעותי מהרווח הנקי של החברה.

ג ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע. דרך חדשה, שיטה חדשה | צילום: ענר גרין ג

עוד במסגרת התוכניות החדשות של ג'רמי לוין, מתכוון מנכ"ל טבע להכין תוכנית מסודת גם לנושא הקצאות ההון של החברה, בשאיפה שיהיה באופן אופטימלי מבחינתה. המטרה בשורה התחתונה היא לאזן בין חלוקה של דיבידנדים, רכישה עצמית של מניות והפניית תזרימי מזומנים לצורך הפחתת חובות החברה.

עם כניסתו לתפקיד מנכ"ל טבע, בחר לוין למנות את מייקל היידן לתפקיד מנהל המו"פ של החברה, עמדה שהייתה ריקה במשך מספר חודשים מאז פרש ד"ר בן ציון וינר מהתפקיד.

"כלכליסט" חשף רק באפריל  שג'רמי לוין החליט לבחון מחדש את פורטפוליו התרופות העתידיות הנמצאות בפיתוח.

מטבע נמסר בתגובה: ״מודל תגמול הבכירים נבחן בימים אלה באמצעות מומחים חיצוניים, וזאת במטרה לעדכן את מודל התגמול הקיים לפרקטיקות המתקדמות בעולם בקרב חברות ציבוריות גלובליות. המודל החדש ירחיב את הפרמטרים הנבחנים על מנת לשקף בצורה המיטבית את התשואה הכוללת לבעלי המניות (Total Shareholders Return).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות