אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המהפכה הבאה של כחלון - עידן פלוס יופרט, ויתחרה בכבלים ובלוויין צילום: מיקי אלון

המהפכה הבאה של כחלון - עידן פלוס יופרט, ויתחרה בכבלים ובלוויין

שר התקשורת הורה לגבש הצעת חוק לפיה מערך השידורים הדיגיטליים ייצא למכרז כבר בחודשים הקרובים. החברה שתקום תציע חבילת בסיס של 18 ערוצים בחינם - אבל בעתיד תוכל להציע ערוצים נוספים

12.06.2012, 20:18 | שלי פריצקר

שר התקשורת, משה כחלון, הורה למשרדו לגבש הצעת חוק לפיה מערך השידורים הדיגיטליים עידן פלוס (DTT) ייצא למכרז שבסופו יבחר גוף פרטי שיפעיל אותו.

כיום עידן פלוס נמצא בפיקוח הרשות השנייה שגם הקימה אותו. על פי החוק הקיים ב-2014 הוא אמור לעבור לאחריות חברה ממשלתית או גוף ציבורי אחר.

משה כחלון, צילום: מיקי אלון משה כחלון | צילום: מיקי אלון משה כחלון, צילום: מיקי אלון

במשרד התקשורת רואים במהלך ככזה שיגביר את התחרות בשוק השידורים, שכן למעשה יקום גוף שלישי שיתחרה ב-HOT ו- YES.

מטרת המהלך היא לעשות מהפיכה בטלוויזיה הרב ערוצית. החברה שתקום תציע חבילת בסיס של 18 ערוצים בחינם אבל בעתיד תוכל להציע ערוצים נוספים. טרם ברור המודל הכלכלי של הגוף שיקום אבל הכוונה ככל הנראה שכל ערוץ או שירות נוסף כמו VOD יהיה בתשלום. בכך מקווים במשרד להוזיל משמעותית את התשלומים שמשלמים הצרכנים בהיקף מאות שקלים בחודש על דמי מנוי.

עידן פלוס הוא האלטרנטיבה החינמית לכבלים והלוויין לצפייה בטלוויזיה. הממיר נרכש בעלות חד פעמית של כ-400 שקלים והצפייה בשידורים אינה כרוכה בדמי מנוי חודשיים. על פי נתוני משרד התקשורת בעידן פלוס יש כיום כ-250 אלף משתמשים.

מוקדם יותר השנה עבר בכנסת החוק להרחבת המערך לעד 18 ערוצים, וכיום הוא מונה 6 ערוצים (1,2,10,33, ערוץ הכנסת 99 וחינוכית 23). בהמשך אמורים להתווסף גם הערוצים היעודיים כמו מויקה 24, ערוץ 9 הרוסי, הערוץ הערבי, ערוצי רדיו, ערוצי HD ועוד.

על פי החוק הקיים בעתיד גם אמור להצטרף ערוץ נושאי אחד כמו ספורט, ילדים וכו'. ככל הנראה בחוק המתגבש עתה הכוונה היא לאפשר הכנסה של ערוצים נושאיים נוספים, מהלך שבו תומך משרד האוצר, מה שיהפוך את המערך ליותר אטרקטיבי.

מטרת משרד התקשורת היא לצאת למכרז כבר בחודשים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות