אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - אנליסט לוחץ על נכסים ובנין: אל תחלקו דיבידנדים

בלעדי ל"כלכליסט" - אנליסט לוחץ על נכסים ובנין: אל תחלקו דיבידנדים

בית ההשקעות שיגר מכתב לדירקטורים בזרוע הנדל"ן של אי.די.בי שבו הוא דורש להימנע מחלוקת דיבידנדים כדי שלא לפגוע באיתנותה הפיננסית. ברקע: עסקת מימון מחדש של בניין HSBC שצפויה להניב לנכסים ובנין תזרים מזומנים של 150 מיליון דולר

13.06.2012, 06:53 | גולן חזני ויניב רחימי

גופים מוסדיים מפעילים לחץ על נכסים ובנין להימנע מחלוקת דיבידנדים. ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות אנליסט שיגר לפני כחודש מכתב לדירקטורים בחברה וכן למנכ"לית החברה סגי איתן, ובו דרש מהחברה להימנע מחלוקת דיבידנדים "בשלב זה" כדי שלא לפגוע באיתנותה הפיננסית.

ביום ראשון דיווחה נכסים ובנין על עסקת מימון מחדש של בניין HSBC בניו יורק, עסקה שצפויה להעניק לה תזרים מזומנים של כ־150 מיליון דולר נוספים. על אף העסקה לא משך אנליסט את המכתב וממשיך להחזיק בעמדתו. באנליסט סירבו להגיב על הידיעה.

אי.די.בי פתוח מחזיקה בשליטה בנכסים ובנין באמצעות דיסקונט השקעות שבה היא מחזיקה ב־74% מהמניות כשדסק"ש מחזיקה ב־79.2% ממניות נכסים ובנין. גם אם תחלק נכסים ובנין דיבידנד, הוא ייעצר בשלב זה בדסק"ש שלה יתרת רווחים ראויים לחלוקה שלילית.

זהו צעד ראשון של בית השקעות שמבקש מחברה בקבוצת אי.די.בי באופן מוצהר שלא לחלק דיבידנדים.

יתרת הרווחים הראויים לחלוקה של נכסים ובנין עלתה בסוף הרבעון הראשון ל־137 מיליון שקל, לעומת יתרת רווחים שלילית של 74 מיליון שקל בסוף 2011, אולם רמת הנזילות והיכולת של החברה לחלק דיבידנדים לבעלי המניות צפויה להשתפר אף יותר בדו"חות הרבעון השני הודות למימון מחדש של מגדל HSBC בניו יורק שעליו דווח בתחילת השבוע.

נכסים ובנין התקשרה, כאמור, עם בנק זר במסמך עקרונות להעמדת אשראי בסכום של 400 מיליון דולר לתקופה של 10 שנים אשראי שיחליף את ההלוואה הנוכחית למגדל HSBC, שנכון להיום מסתכמת בכ־240 מיליון דולר.

נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, צילום: עמית שעל נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי | צילום: עמית שעל נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, צילום: עמית שעל

השלמת מהלך המימון מחדש מהווה אינדיקציה המאששת את שווי הנכס שנרכש בעסקת בעלי עניין מהחברה־האחות כור, לפי שווי של 480 מיליון דולר לבניין HSBC.

בדיווח שפרסמה נכסים ובנין בסוף אפריל, אודות האפשרות למימון מחדש, העריכה החברה כי המהלך צפוי לייצר לנכסים ובנין תזרים מזומנים פנוי של כ־160 מיליון דולר. נוסף לכך, דיווחה נכסים ובנין על כוונתה לעדכן את השווי ההוגן של מגדל HSBC ובניין בארניס בשיקגו. ברבעון הראשון רשמה נכסים ובנין עלייה בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה של 377 מיליון שקל ורווח נקי של 232 מיליון שקל.

יצוין כי השווי של בניין HSBC במנהטן שוערך ברבעון הראשון ב־505 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות