אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יימי דיימון: "הבנק הפסיד 2 מילארד דולר בגלל סוחרים שפתחו באסטרטגיה שלא הבינו" צילום: בלומברג

ג'יימי דיימון: "הבנק הפסיד 2 מילארד דולר בגלל סוחרים שפתחו באסטרטגיה שלא הבינו"

מנכ"ל ג'יי פי מורגן ניסה להסביר בפני ועדת הבנקאות של הסנאט את ההפסד ממסחר של הבנק והסביר: "אנחנו לא יכולים להגיד שלעולם לא נעשה טעויות. בפועל, אנחנו מאמינים שנעשה טעויות ושזה מקרה בודד"

13.06.2012, 18:08 | סוכנויות הידיעות

פרשת הפסד הענק בג'יי.פי מורגן מציבה את המערכת הבנקאית תחת זכוכית מגדלת של הרגולטור האמריקאי. מנכ"ל הבנק ג'יימי דיימון התייצב היום לשימוע בוועדת הבנקאות של הסנאט, שם תוחקר בנוגע להפסדים הכבדים שנבעו מפעילות המסחר של המשרד הלונדוני של הבנק. חברי הוועדה ביקשו לשמוע כיצד יצליח דיימון, אחד המתנגדים הבולטים להידוק הרגולציה על הבנקים, למנוע את הרפורמות שהם מתכוונים להוציא לפועל דרך חקיקה.

מנכ"ל ג'יי פי מורגן, ג'יימי דיימון, התנצל היום בפני המשקיעים על הפסד המסחר עליו הודיע לפני יותר מחודש ושעורר סערה סביב הקלות בה חשוף הבנק להפסדים משמעותיים.

דיימון הסביר את ההפסד של הבנק בכך שהסוחרים שביצעו את אסטרטגיית המסחר שהובילה להפסד לא הבינו לחלוטין את אסטרטגיית הגידור שבחרו.

טרם העדות שנשא דיימון בפני ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקאי, מספר מוחים הפריעו לדיון כשצעקו למנכ"ל ג'יי פי מורגן לעצור את העיקולים ואף כינו את דיימון בכינויי גנאי.

הסנטור ריצ'ארד שלבי מאלבמה, הרפובליקן הבכיר בועדה אמר כי הוא רוצה לדעת מה דיימון ציפה ממשרד ההשקעות והאם הוא נתן לעובדים שלו תגמול כדי שימקסמו את הרווחים, או תגמול בגין ניהול הסיכונים.

דיימון ידוע כמי שניווט את ג'יי פי מורגן די בהצלחה במהלך המשבר הפיננסי הקשה ב-2008 ואמר למחוקקים כי ההפסד שרשם הבנק הוא ארוע חד פעמי וכי הבנק יציב מאוד.

במסגרת עדותו אף התנצל דיימון בפני המשקיעים של הבנק ואמר שהוא הרגיש נורא בכך שהפסיד את כספם של בעלי המניות בבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות