אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניפוץ שיא השיאים: הפרמיירליג תשיג 3 מיליארד ליש"ט ממכירת זכויות השידור צילום: רויטרס

ניפוץ שיא השיאים: הפרמיירליג תשיג 3 מיליארד ליש"ט ממכירת זכויות השידור

זכויות השידור לשידורי הפרמיירליג בבריטניה נמכרו לסקיי ול-BT. מדובר על עלייה של 71% מההסכם הקודם

13.06.2012, 21:53 | סוכנויות הידיעות

הפרמיירליג יכולה לרשום לעצמה הצלחה מסחרית כבירה. זכויות השידור לעונות 2013 עד 2016 נמכרו בשיא של יותר מ-3 מיליארד ליש"ט. מדובר על צמיחה אדירה של 71% מההסכם הקודם.

BskyB, שבמערכת יחסים של יותר מ-20 שנה עם הפרמיירליג, שילמה את מירב הכסף על 116 משחקים בעונה. חברת הטלקומוניקציה הענקית BT הפתיעה ורכשה זכויות שידור של 38 משחקים בעונה - כולל חצי מהמשחקים הגדולים בכל עונה. ESPN היא המפסידה הגדולה מההסכם מאחר שאל הצליחה להמשיך את שידוריה בבריטניה. BT, על פי דברי אנשיה, תקים ערוץ ספורט חדש. הרכישה נעשה בעיקר כדי לקדם את שירות האינטרנט המהיר של החברה.

המשחקים שישודרו עלו מ-138 בהסכם הקודם ל-154 בהסכם הבא. על פי ריצ'רד סקאדמור, מנכ"ל הפרמיירליג, הגשת ההצעה של BT היתה "מפתיעה".

ההסכם הוא מאוגוסט 2013 ושווה בסכך הכל 3.018 מיליארד ליש"ט - סכום אדיר שעשוי לעזור לפרמיירליג לכסות הפסדים של כ-400 מיליון ליש"ט - כל מועדון צפוי להכניס לפחות 14 מיליון ליש"ט יותר בשנה. בנוסף, הפרמיירליג תקבל 180 מיליון ליש"ט לשלוש שנים מ-BBC על הסכם זכויות תוכנית הסיכום. הערכות הן שהפרמיירליג תשיג יותר מ-1.4 מיליארד ליש"ט ממכירת זכויות השידור אל מחוץ לבריטניה - מה שעשוי לעלות את הכנסותיה של הליגה העשירה בעולם מזכויות שידור ליותר מ-5 מיליארד ליש"ט לאורך שלוש שנים.

ההסכם הראשון של של הפרמיירליג היה שווה 304 מיליון ליש"ט לחמש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות