אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפלסטינים לאופ"א: "העבירו את יורו 2013 מישראל" צילום: איי אף פי

הפלסטינים לאופ"א: "העבירו את יורו 2013 מישראל"

יו"ר ההתאחדות הפלסטינית דורש להזיז את אליפות אירופה עד גיל 21 מישראל. הסיבה: מחמוד סרסק, כדורגלן פלסטיני השוהה במעצר בארץ ושובת רעב. אבי לוזון: "איננו מתערבים בעניינים בטחוניים"

14.06.2012, 15:42 | ynet

התאחדות הכדורגל של הפלסטינים שלחה מכתב חריף לאופ"א שבו דרשה להזיז את יורו 2013 לנבחרות צעירות מישראל. הסיבה: מחמוד סרסק, כדורגלן פלסטיני בן 25 השוהה במעצר בישראל ושובת רעב. לטענת משפחתו הוא עצור ללא הוכחות מצד מדינת ישראל.

יו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב כתב למישל פלאטיני, נשיא אופ"א: "לא לתת לישראל את הכבוד לארח את הטורניר". כזכור, אליפות אירופה לנבחרות צעירות תתקיים בין ה-5 ל-18 ביוני בשנה הבאה.

בהתאחדות לכדורגל לא התרגשו ממכתב ששלח רג'וב לאופ"א. יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, השוהה במשחקי היורו ומצוי בקשר יומי עם פלאטיני, הגיב: "ההתאחדות לכדורגל אינה מתערבת בעניינים ביטחוניים. כמונו גם פיפ"א ואופ"א אינם מערבבים פוליטיקה וספורט. אני מניח שזו גם תהיה התשובה לפנייה של ההתאחדות הפלסטינית".

אבי לוזון ומישל פלאטיני. מבחן דיפלומטי, צילום: עודד קרני אבי לוזון ומישל פלאטיני. מבחן דיפלומטי | צילום: עודד קרני אבי לוזון ומישל פלאטיני. מבחן דיפלומטי, צילום: עודד קרני

השתלשלות האירועים

בסוכנות AFP נכתב כי סרסק חלם לעבור מעזה ולשחק כדורגל מקצועני. כנער הוא הופיע במדי נבחרת פלסטין וב-2009 אמור היה לחתום בקבוצה מהגדה המערבית. כשהגיע לחצות את מחסום ארז הוא נעצר ומאז מוחזק במעצר מנהלי.

מדינת ישראל טענה כי "סרסק הוא טרוריסט מהג'יהאד האיסלאמי שתכנן לבצע התקפות טרור". לטענת משפחתו וכלי התקשורת שפרסמו את הסיפור, המדינה לא הציגה מעולם הוכחות לדבריה.

סרסק, שמעצרו הוארך כמה פעמים מאז שנעצר, שובת רעב מאז חודש מרץ. הוא קיבל בחודשים האחרונים ויטמינים וסוכרים במטרה להשאיר אותו בחיים , אבל החשש לחייו גבר. בני משפחתו מחו על כך שהם ועורכי דינו לא רשאים לבקרו בכלא. אמו, אום אל עבד, טענה בעת שהגיעה למפקדת הצלב האדם בעזה: "הם רוצים להרוג אותו, למה העולם לא עושה שום דבר?".

כזכור שבתו אסירים נוספים רעב בחודשים האחרונים במטרה להקל על תנאי מעצרם. ההסכם שהושג עמם על מנת לסיים את השביתה לא כלל שחרור מהמעצר המנהלי, אבל חלקם מתכוונים לחזור לשבות רעב בתום תקופת מעצרם אם הוא יוארך שוב ולא יציגו בפניהם הוכחות לעבירות שביצעו.

סרסק עצמו טען שלא יפסיק את שביתת הרעב עד שלא יקבל התחייבות בכתב כי ישוחרר בחודש הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות