אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשולי הרשת: החנות שגובה "מס אינטרנט אקספלורר 7"

בשולי הרשת: החנות שגובה "מס אינטרנט אקספלורר 7"

אתר חנות מוצרי אלקטרוניקה מאוסטרליה לא רק מעודד את הגולשים לעבור לדפדפן מודרני - אלא גם גובה תוספת תשלום ממי שמסרב

14.06.2012, 17:52 | סוכנויות הידיעות

אם, מסיבה כלשהי, אתם מסרבים לשדרג את הדפדפן מאינטרנט אקספלורר 7, כנראה לא תאהבו את היוזמה של חנות מוצרי האלקטרוניקה האוסטרלית Kogan. אתר החנות גובה תשלום נוסף ממשתמשי הדפדפן המיושן, שכיום עומד על 6.8% מערך המוצר. "מס הדפדפן העתיק" עולה בכל חודש ב-0.1%.

"נראה שמנהל המערכות אצלך היה בתרדמת ב-5 השנים האחרונות, ועל כן אתה עדיין משתמש באינטרנט אקספלורר 7", נכתב בהודעה המופיעה בפני משתמשי הדפדפן, "על מנת לסייע בהפיכת האינטרנט למקום טוב יותר, תחויב במס על רכישתך. הדבר נחוץ בהתחשב בזמן שמוקדש על מנת לגרום לכך שהעמודים יוצגו היטב באקספלורר 7".

בנוסף מציעה Kogan לגולשים לעבור לדפדפן מודרני - כרום, פיירפוקס, אופרה או ספארי (אך לא הגרסאות החדשות והמודרניות של הדפדפן מבית מיקרוסופט).

גולשים שמתעקשים לרכוש דרך הדפדפן המיושן מגלים את המס בפתקית החיוב הווירטואלית שהם מקבלים, לצד ההודעה: "הדרך שבה אנו שומרים על המחירים אצלנו נמוכים היא שימוש בטכנולוגיה שהופכת את העסקים שלנו ליעילים. אחד המכשולים שמעכבים זאת הוא שצוות הרשת שלנו מבזבז זמן רב בדאגה לכך שהאתר החדש שלנו ייראה נורמלי על אקספלורר 7".

מס אקספלורר 7, צילום מסך: kogan.com מס אקספלורר 7 | צילום מסך: kogan.com מס אקספלורר 7, צילום מסך: kogan.com

לפי נתוני Net Applications, באקספלורר 7 משתמשים עדיין 3.43% מהגולשים ברחבי העולם. גרוע מכך: הגרסה הקודמת של הדפדפן מבית מיקרוסופט, אקספלורר 6, היא עדיין זו שדרכה מתחברים 6.17% מהגולשים. עם זאת, גם בקרב משתמשי האקספלורר, רוב מכריע כבר עבר לגרסאות מודרניות יותר - 8 ו-9.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות