אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלן סטנפורד שהורשע בהונאת פונזי נידון ל-110 שנות מאסר צילום: רויטרס

אלן סטנפורד שהורשע בהונאת פונזי נידון ל-110 שנות מאסר

התובעים טענו כי סטנפורד, אשר הורשע בהונאה בהיקף 7 מיליארד דולר, "לא מראה אפילו קמצוץ של חרטה" וביקשו עונש של 230 שנות מאסר

14.06.2012, 20:40 | סוכנויות הידיעות
אלן סטנפורד, אשר הורשע בהונאת פירמידה (פונזי) בהיקף של 7 מיליארד דולר על ידי חבר מושבעים בארה"ב, נידון היום (ה') למאסר של 110 שנים על ידי שופט פדראלי.

השופט המחוזי, דיוויד היטנר ביוסטון הקריא היום את העונש לאחר שבמרץ חבר מושבעים הרשיע את סטנפורד פיננשל גרופ ב-13 סעיפי אישום, כולל חמישה סעיפים של הונאת דואר, וחמישה סעיפים של הונאה באמצעים אלקטרוניים, כל אחת מהן נושאת עונש של עד 20 שנות מאסר.

אלן סטנפורד, צילום: רויטרס אלן סטנפורד | צילום: רויטרס אלן סטנפורד, צילום: רויטרס

"מר סטנפורד לא מראה אפילו קמצוץ של חרטה", אמר סגן התובע האמריקאי, וויליאם סטלמאך בבית המשפט היום בשלב הטיעונים לעונש. "לאלן סטנפורד לא מגיעה סימפטיה של אף אחד ולא מגיע לו הכבוד שברחמים", הוא אמר.

התובעים ביקשו מאסר של 230 שנה, העונש המקסימלי תחת תקנות הענישה הפדראליות. אלי פאזל, אחד מעורכי דינו של סטנפור, אמר כי ההגנה ביקשה ההגנה ביקשה מאסר של 31 עד 44 חודשים, בהתבסס על חישוב שונה ונמוך הרבה יותר של הפסדי המשקיעים. התובעים טענו כי עונש כזה ישתווה לך שסטנפורד ישוחרר מכיוון שהוא כבר שהה בכלא מאז יוני 2009.

חבר המושבעים במשפטו של סטנפורד מצא כי הוא שיקר לרוכשים של תעודות הפקדה אשר הונפקו על ידי סטנפורד אינטרנשיונל בנק באנטיגואה ונמכרו בארה"ב על ידי חברת ההשקעות שלו שבסיסה היה ביוסטון טקסס, סטנפורד גרופ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות