אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'רלס גרין השלים את רכישת גלזגו ריינג'רס תמורת 5.5 ליש"ט צילום: אי פי אי

צ'רלס גרין השלים את רכישת גלזגו ריינג'רס תמורת 5.5 ליש"ט

הנכסים של הקבוצה הועברו באופן מיידי לבעלות של החברה החדשה, The Rangers Football Club, והגוף הנוכחי יפורק

17.06.2012, 15:20 | סוכנויות הידיעות

קונסורציום בהובלת צ'רלס גרין השלים את רכישת נכסי קבוצת הפרמיירליג הסקוטית ריינג'רס מהמפרקים דאף אנד פלפס תמורת 5.5 ליש"ט (8.55 מיליון דולר).

הנכסים של הקבוצה הועברו באופן מיידי לבעלות של החברה החדשה, The Rangers Football Club, והגוף הנוכחי יפורק. המועדון מגלזגו, שזכה במספר שיא של 54 תארים בליגה המקומית, נכנס לפשיטת רגל בפברואר. בתחילת השבוע דחתה רשות המס הבריטית הסכם פירוק מרצון (CVA) שהציעה הקבוצה. הריינג'רס חייבת לרשויות המס עשרות מיליוני ליש"ט.

החברה החדשה הגישה בקשה לקבלת מעמד רשמי מהתאחדות הכדורגל הסקוטית, וכן ביקשה להתקבל לפרמיירליג הסקוטי כ"ישות חדשה" ('NewCo). לשם כך היא תזדקק לתמיכה של 7 מתוך 11 הקבוצות האחרות בליגה, אחרת היא תישלח לתחתית פירמידת הכדורגל המקצועי הסקוטי.

"היום הזה יש לנו רגשות מעורבים. החל מהמעורבות הראשונה שלנו הבהרנו שהעדפנו לרכוש את המועדון הגדול הזה דרך ה-CVA. אולם החלטת רשות המיסים להצביע נגד ההצעה לא עשתה בעיני דבר מלבד להטיל את חטאי העבר על הבעלים העתידיים", מסר גרין בהצהרה רשמית שפורסמה באתר של הריינג'רס.

"היה זה חיוני מצידנו להתכונן לתוצאה הזו ואנחנו גאים ונרגשים לרכוש את ריינג'רס ולפתוח פרק חדש בהיסטוריה המפורסמת שלה. אנחנו בשלבים המוקדמים ועומדת לפנינו עוד עבודה רבה לבנות מחדש את הריינג'רס, זה ייקח זמן ומאמצים, תשוקה ומחויבות. ריינג'רס תעלה שוב והמסע הזה החל היום ברצינות באייברוקס".

בהתפתחות נוספת, מנג'ר הקבוצה לשעבר וולטר סמית' הכריז בשעות שקדמו לרכישה של גרין שהוא עומד בראש קונסורציום נוסף ששוקל לרכוש את הקבוצה. סמית', שהקבוצה שהוא עומד בראשה הציעה 6 מיליון ליש"ט עבור נכסי הקבוצה, אמר כי עדיף שגרין יפנה את הדרך "לטובת האינטרסים של הנושים, העובדים, האוהדים ושאר מחזיקי העניים במועדון הכדורגל של הריינג'רס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות