אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים לחקיקה דחתה הצעת חוק להחלת מס עשירים צילום: יריב כץ

ועדת השרים לחקיקה דחתה הצעת חוק להחלת מס עשירים

ח"כ אילן גילאון הציע כי המשתכר מעל מיליון שקל בשנת המס, יהיה חייב במס נוסף על חלק הכנסתו החייבת בשיעור של 2%. תקבולי המס הנוסף שייגבה יועבר למטרות חינוך, בריאות ורווחה

17.06.2012, 15:16 | תומר אביטל

האם הממשלה מצבעת סיבוב פרסה סופי ממסקנות טרכטנברג בכל הקשור למס העשירים? ועדת השרים לחקיקה בה חברים שרים מכל סיעות הקואליציה (לרבות השר בלי תיק שאול מופז) דחתה לפני דקות אחדות היום (א') הצעת חוק להחלת מס עשירים.

לפי ההצעה - הזהה לאחת מהמלצות ועדת טרכטנברג - המשתכר מעל מיליון שקל בשנת המס, יהיה חייב במס נוסף על חלק הכנסתו החייבת בשיעור של 2%. תקבולי המס הנוסף שייגבה יועבר למטרות חינוך, בריאות ורווחה.

יוזם החוק ח"כ אילן גילאון (מרצ) מסר כי "תמוה שהממשלה מתנגדת להצעת החוק, שעולה בקנה אחד עם המלצות וועדת טרכטנברג להטלת מס יסף לבעלי הכנסות גבוהות. הצמד נתניהו-שטייניץ מנותק מהציבור ועוסק במספרים בלבד. במקום מיסוי פרוגרסיבי, בוחרים השניים במסלול הקל של העלאת המע"מ על טהרת הקפיטליזם הדורסני. זהו כורח בל יגונה, לכסות על הבור שנוצר בתחומי החינוך, הרווחה והבריאות. אני מקווה שהממשלה תתעשת ותתמוך בהצעה".

למרות הווטו של ועדת השרים בכוונת גילאון להביך את הממשלה ולהעלות את הצעת החוק לקריאה טרומית ביום ד' הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
הצעה חסרת תוחלת. כמה כאלו אנשים כבר יש? נגיד 100 שמרוויחים מעל מליון לשנה?
נגיד הם מרוויחים בממוצע 2,000,000 לשנה? זאת אומרת שישלמו מס של 2% על המליון העליון, כלומר עוד 20,000ש"ח לשנה לאחד. סה"כ כל ה100 ישלמו יחד עוד 2,000,000ש"ח לשנה. רק תקציב הישיבות בארץ הוא מעל 1,000,000,000... זאת סתם בדיחה.
הייטקיסט , הרצליה קיפוח  |  19.06.12
8.
מופז ,ישי, ליברמן -שלדבריהם דואגים לציבור הנאנק תחת עול היוקר והגזירות-הצביעו נגד ??!
מילא שרי הליכוד -אין שום ציפיות מהם -אטומים היו ונשארו, אבל אלי ישי שלדבריו דואג לנזקקים וליברמן שנבחר ע"י עולי רוסיה מיעוטי האמצעים ,ומופז שרק אתמול סיפר לכולם עד כמה הוא חברתי - הם הצביעו נגד מס 2% על השבעים ? הם ??!
אדם , ים  |  17.06.12
לכל התגובות