אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תערוכה: "מניפה" - תמר שליט אבני

תערוכה: "מניפה" - תמר שליט אבני

בתערוכתה מציגה שליט אבני 14 צילומים גדולי ממדים שכולם פורטרטים של נשים, עם רקע שחור נייטרלי שממקד את הצפייה בדמויות

18.06.2012, 09:50 | רעות ברנע

הצלמת תמר שליט אבני מציגה תערוכת יחיד במוזיאון רמת גן, הכוללת סדרת פורטרטים של נשים בגילים שונים ובטכניקה אחידה. קהל היעד: חובבי צילום שמיישיר מבט אל החיים האמיתיים.

דבר המבקרת: בתערוכתה מציגה שליט אבני 14 צילומים גדולי ממדים שכולם פורטרטים של נשים, עם רקע שחור נייטרלי שממקד את הצפייה בדמויות. הנשים הן נשים רגילות, לבושות בבגדיהן היומיומיים, ללא מניירות וללא העמדות פנים, וכולן מיישירות את מבטן למצלמה באופן מאוד מובהק. המטרה של אבני היא ליצור את "מניפת הזמן" של החיים, על ידי שימוש בנשים השונות, והיא מצליחה לעשות זאת בצורה ברורה למדי.

הבחירה בלהציג את הנשים הללו כמו שהן היא גם פרשנות לאינספור דימויי הנשים בתולדות האמנות, שברוב המקרים באו לייצג אמירה, רעיון או קונספט מסוים. הנשים של אבני לא מייצגות רעיון, הן מייצגות את עצמן, כמו שהן, כמו מסתכלות אל הצופה ואומרות לו – "זו אני, וזה מה יש", ולא ממקום של התנצלות, אלא ממקום של גאווה. היצירות מוצגות ללא שם או כל אינפורמציה נוספת על הנשים המצולמות (שאחת מהן היא אבני), מה שהופך אותן לכל אשה באשר היא (המוזיאון לאמנות ישראלית, דרך אבא הלל 146 רמת גן; ב־30 ביוני ב־12:00 יתקיים שיח גלריה עם האמנית).

שורה תחתונה: צילומים חזקים של נשים חזקות. כל אשה יכולה להזדהות, וגברים יכולים לשאוב השראה.

צילום מהתערוכה צילום מהתערוכה צילום מהתערוכה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות