אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ון הנרי: בניית אצטדיון חדש לא תוביל לעלייה בהכנסות צילום: בלומבג

ג'ון הנרי: בניית אצטדיון חדש לא תוביל לעלייה בהכנסות

הבעלים של ליברפול מאמין שהבטחת העתיד הפיננסי של הקבוצה תלויה בעיקר ביכולות המסחריות שלה ולא במכירת כרטיסים; מתקרבת ההחלטה שאנפילד יישאר ביתה של ליברפול

18.06.2012, 16:05 | סוכנויות הידיעות

ג'ון הנרי, הבעלים של ליברפול והדמות המובילה בפנוויי ספורט גרופ (FSG), אמר כי בניית אצטדיון חדש בליברפול יוביל לעלייה במחירי הכרטיסים, כפי שקרה למספר קבוצות ספורט בארצות הברית. הנרי מאמין כי הדרך הטובה ביותר לשפר את יכולתה של ליברפול להתחרות מבחינה פיננסית עם היריבות בפרמיירליג ואירופה היא באמצעות תזרימי הכנסות מסחריות, כך שהעתיד הרחוק אינו תלוי בנושא האצטדיון. דבריו מטילים ספק בכך שפרויקט סטנלי פארק יתממש אי פעם.

"קיים פה מיתוס בנוגע להשפעה הפיננסית של אצטדיון חדש על ליברפול", כתב האמריקאי במייל שפורסם באתר Anfield Wrap. "התפתחה אמונה לפיה ליברפול חייבת אצטדיון חדש כדי להתחרות במנצ'סטר יונייטד, ארסנל וקבוצות אחרות. אולם מעולם לא עלתה לדיון השאלה האם בניית אצטדיון היא החלטה רציונלית.

אנפילד. הנרי: "העתיד שלנו מבוסס לא על נושא האצטדיון אלא על בניית מועדון כדורגל חזק שיכול להתחרות בכל קבוצה מאירופה. התמיכה הפיננסית לכך תנבע מהחוזק המסחרי הבינלאומי שלנו", צילום: רויטרס אנפילד. הנרי: "העתיד שלנו מבוסס לא על נושא האצטדיון אלא על בניית מועדון כדורגל חזק שיכול להתחרות בכל קבוצה מאירופה. התמיכה הפיננסית לכך תנבע מהחוזק המסחרי הבינלאומי שלנו" | צילום: רויטרס אנפילד. הנרי: "העתיד שלנו מבוסס לא על נושא האצטדיון אלא על בניית מועדון כדורגל חזק שיכול להתחרות בכל קבוצה מאירופה. התמיכה הפיננסית לכך תנבע מהחוזק המסחרי הבינלאומי שלנו", צילום: רויטרס

"אצטדיונים חדשים במימון ציבורי הם הגיוניים עבור מועדונים - מעולם לא שמעתי על קבוצה שסירבה לאצטדיון במימון ציבורי. אך בנייה פרטית של אצטדיונים מהווה אתגר משמעותי. ארסנל ממוקמת באזור עשיר ביותר שמונה כ-14 מיליון איש. הם עשו עבודה נהדרת בביצוע במספר רמות, אך בפועל כמה אצטדיוני כדורגל חדשים המכילים יותר מ-30 אלף מושבים נבנו בבריטניה בעשור האחרון? אצטדיונים חדשים מעלים את ההכנסות בעיקר על ידי העלאת מחירי הכרטיסים - בייחוד מושבי הכבוד".

הנרי מודה שיש להשוות בין השווי של אצטדיון חדש מול שיפוץ אנפילד, מהלך שמייצג מספר בעיות לוגיסטיות.

"אנחנו בוחנים את האפשרות של אצטדיון חדש מזה 18 חודשים. בשלב מסוים הבהרנו שאם נוכל להבטיח עסקת זכויות שם בהיקף מסוים, נבצע כל מאמץ לבנות מתקן חדש", הוסיף. "לליברפול יש יתרון בכך שהיא קבוצה בינלאומית והסכם זכויות שם יכול להפוך את חלום האצטדיון החדש למציאות. אנחנו עובדים על זה". 

בצד השני, קבוצות כדורגל רבות הצליחו להרחיב את מספר המושבים באצטדיונים הקיימים. לליברפול היו תוכניות להרחיב את היציע המרכזי באנפילד, אך מהלך זה היה קשה לקבוצה בשני העשורים האחרונים.

"ישנם בתים מאחורי היציע. הרחבת היציע המרכזי תתקיים רק אם תהפוך לעדיפות עליונה של העיר, הקהילה והשכונה הסמוכה. נושא זה מהותי לעתיד של השכונה, אך אין בכוונתנו לפעול באופן חד צדדי. בעוד שאצטדיון חדש או הרחבה של אנפילד יועילו בטווח הארוך, צריך להתייחס בפרופורציה להשפעה הפיננסית של הוספת מושבים והטבות. מסיבה זו אני טוען שהטענה לפיה נושא האצטדיון ישפר כבמטה קסם את הגורל של ליברפול היא מיתוס. בניית מתחם חדש או שיפוץ אנפילד יובילו לעלייה מהכנסות של 40 מיליון ליש"ט מיום המשחק להכנסות שינועו בין 60-70 מיליון ליש"ט אם לא משקללים את תשלום החובות. זה בהחלט יועיל אך זהו רק מרכיב אחד של ההון ארוך הטווח של הקבוצה", אמר.

לפי הנרי, "העתיד שלנו מבוסס לא על נושא האצטדיון אלא על בניית מועדון כדורגל חזק שיכול להתחרות בכל קבוצה מאירופה. התמיכה הפיננסית לכך תנבע מהחוזק המסחרי הבינלאומי שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות