אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרימיום: מה הקפיץ את מחיר המניה בכמעט 400% בשבוע?

פרימיום: מה הקפיץ את מחיר המניה בכמעט 400% בשבוע?

מאז הודיעה החברה בת סנטרל יורופיאן לפני כשבוע כי לא תעמוד בתשלום למחזיקי האג"ח, מניית החברה אם, לא מפסיקה לעלות במחזורים גבוהים; גורם בכיר בשוק ההון: "מישהו אוסף את הסחורה במטרה להשתלט על החברה של רות עופר, אלמנתו של יולי עופר, ונמרוד רינות"

18.06.2012, 16:59 | שי סלינס

חברת פרימיוםהנמצאת בשליטת רות עופר, אלמנתו של יולי עופר, ונמרוד רינות, סיממה את יום המסחר בבורסה של תל אביב בעליות חדות של 45% עם מחזור מסחר של 7.1 מיליון שקל - גבוה פי 25 מהמחזור הממוצע של המניה.

בכך השלימה פרימיום בתוך ארבעה ימים בלבד זינוק של כמעט 400% במחיר המניה, וזאת דווקא לאחר שהחברה בת, סנטראל יורופיאן הודיעה לפני כשבוע כי לא תעמוד בתשלום למחזיקי האג"ח של הקרן והריבית שיתבצע באוגוסט 2012.

נמרוד רינות, צילום: אוראל כהן נמרוד רינות | צילום: אוראל כהן נמרוד רינות, צילום: אוראל כהן

החוב של סנטראל יורופיאן לבעלי האג"ח עומד על סך של כ-106.5 מיליון שקל, בעוד שאיגרת החוב של סנטארל יורופיאן מסדרה א' נסחרת ב-21.5 אגורות עם תשואה של מעל ל-1000%.

סנטראל יורופיאן הפרטית פועלת כחברת החזקות בתחום הנדל"ן במרכז ובמזרח אירופה, ושולטת (68%) בין היתר בחברה הציבורית אינוונטק שמרכזת את תחום המלונאות, וכן ב־15% בקבוצת BIG-CEE (יחד עם חברת ביג מרכזי קניות), העוסקת בתחום הקניונים בסרביה. סנטראל יורופיאן נשלטת על ידי פרימיום פי.אי.אייץ' הציבורית, אולם נחשבת לתאגיד מדווח מאז הנפיקה אג"ח לציבור בשנים 2007 ו־2008. עד לאחרונה שלט בשרשרת החברות יולי עופר, אולם לאחר מותו בספטמבר 2011 עברה השליטה בפרימיום פי.אי.אייץ' לאלמנתו רות עופר שמחזיקה ב-51.6% לצד רינות (20%) והציבור (28.5%).

בתחילת אפריל בית ההשקעות אפסילון הודיע כי חיסל את החזקתו באג"ח של סנטרל יורופיאן, בהיקף של 17 מיליון שקל וזאת תמורת 3 – 5 מיליון שקל בלבד. את הרכישה ביצע רוכש יחיד שזהותו אינו ידועה, אך הוא נחשב כיום למחזיק הגדול ביותר באג"ח.

לדברי גורם בכיר בשוק ההון: "מישהו אוסף את הסחורה במטרה להשתלט על החברה של רות עופר ונמרוד רינות".

בשם חברת "פרימיום", מסרה הדוברת כי בחודש מאי 2012 פרסמה החברה את הדוחות הכספיים ואמש הודיעה על הסכמות חדשות עם הלווה בהקשר לחברת אייבורי. החברה לא מסרה כל דיווח הקשור במניות החברה ולא ידוע לה על הפעילות המתבצעת במניות החברה ו/או על הצעות אשר עשויות להשפיע על הפעילות במניות החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות