אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ההון סיכון אינדקס גייסה 350 מיליון יורו

קרן ההון סיכון אינדקס גייסה 350 מיליון יורו

הקרן השקיעה בעבר במספר חברות ישראליות ומעוניינת להמשיך להשקיע בחברות בארץ. בין השאר, השקיעה בסולוטו, זנד ואופיטר

18.06.2012, 17:07 | מאיר אורבך

קרן ההון סיכון הבריטית אינדקס ונצ'רס השלימה גיוס של 442 מיליון דולר (350 מיליון יורו), והיא הודיעה שהיא תשקיע בעיקר בחברות בשלבים ראשונים. הקרן החדשה, השישית במספר עבור אינדקס, תתמקד בעיקר אירופה, שווקים טכנולוגיים גדולים וטכנולוגיות צרכניות. היא צפויה לפעול בין השאר בברלין, סטוקהולם, תל אביב, ניו יורק וסאן פרנסיסקו.

אינדקס פעילה מאוד בשוק הישראלי. בין ההשקעות הרמכזיות שלה ניתן לציין את סולוטו, זנד, אופטיר, מיי הריטג', נובקיור ועוד. סול קליין, שותף בכיר בקרן, התגורר עד לאחרונה במשך תקופה קצרה בישראל וסייע לקרן בפעילותה המקומית. שותף בכיר אחר, מייק ולפי, אמר כי החברה מעוניינת להמשיך להשקיע בתשלומים מקוונים, סלולר, רשתות חברתיות וגיימינג.

אינדקס הוקמה בשנת 1996 והיא מנהלת בסך הכל 3- מיליארד דולר. בנוסף ללונדון יש לה גם משרדים בשוויץ ובאי ג'רזי, הנמצא בתעלת למאנש. בשנה האחרונה היא פתחה משרדים בסאן פרנסיסקו ועל פי הדיווח היא כבר ביצעה השקעה ראשונה בחברה אמריקאית. ההשקעה המפורסמת ביותר של אינדקס היא בסקייפ, שם היא היתה המשקיעה הראשונה ורשמה שם אקזיט גבוה. היא גם השקיעה בפליפבורד, שירות הסטרימינג האירופי lovefilm שנמכר לאמזון ובשירות המוזיקה הפופולרי last.fm.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות