אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
47 נערים תובעים את סופר דוש ב-3.7 מיליון שקל צילום: shutterstock

47 נערים תובעים את סופר דוש ב-3.7 מיליון שקל

בתביעה שהוגשה לבית הדין לעבודה טוענים הנערים כי לא שולם להם שכר וזכויות סוציאליות וחלקם אף פוטר לאחר שהתאגד בהסתדרות הנוער העובד והלומד; סופר דוש: "מדובר בתביעה חסרת בסיס. הנערים לא הועסקו על ידינו"

18.06.2012, 19:26 | מיקי פלד

הסתדרות הנוער העובד והלומד הגישה הבוקר (ב') תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נגד רשת קמעונאות המזון סופר-דוש. התביעה, על סך 3.7 מיליון שקל, הינה בטענה לאי תשלום שכר מלא ל-47 נערים שעבדו בשליחויות עבור סניף בת ים של הרשת. לטענתם, הנערים כלל לא קיבלו שכר למעט תשר מהלקוחות להם סיפקו את המצרכים.

הנערים, נכתב בתביעה, גילו לאחרונה שמדובר בהליך לא חוקי והחליטו להתאגד בארגון "הרשת - הסתדרות הצעירים בישראל". הנערים ואנשי הסתדרות הנוער העובד והלומד פנו אל הנהלת הרשת, בבעלות משפחת דוש, בדרישה לפצות אותם ולהסדיר את תנאי התעסוקה בהסכם קיבוצי. לדבריהם, החליטה הנהלת הרשת לפטר את הנערים שהתאגדו, כאשר נערים שהתחייבו לבטל את התאגדותם התקבלו בחזרה לעבודה.

עם זאת, בסופר דוש טוענים כי "המדובר בתביעה חסרת בסיס, כנגד חברה אשר איננה ומעולם לא היתה מעסיקתם של הנערים אשר שמותיהם מופיעים בתביעה". זאת, אומרים בהנהלת הרשת, משום שהנערים הועסקו באופן ישיר על-ידי קבלני משלוחים ולא על ידי הסניף. למרות זאת, טוען בתצהיר שהוגש לבית הדין אחד הנערים כי "הפסיקו את העבודה שלי אחרי ישיבת המשא ומתן הראשונה בין הסתדרות הצעירים לסופר דוש. הנהג שעבדתי איתו בתקופה הראשונה אמר לי שמי שחתם לא יכנס לסופר ולא יעבוד". נער אחר שעבד במשלוחים סיפר בתצהיר לבית הדין כי "אחד הנהגים הציע לי לבטל את החתימה. זה היה אחרי שהוא דיבר עם יוסי, מנהל במשלוחים. הוא הציע לי כל מיני סכומים. בהתחלה 5,000 שקל ואחר-כך 2,000 שקל, ואחר-כך אפילו יותר - 20 אלף ואפילו 30 אלף שקל".

בתביעה דורשים הנערים פיצויים בגובה של 2.1 מיליון שקל בשל שכר שמעולם לא שולם, דמי הבראה, חופשה, פיצויי פיטורין שלא כדין ועוד. אל הסכום הזה מתווסף גם סכום של 1.6 מיליון שקל על הלנת שכר במשך תקופה המגיעה, אצל חלק מהנערים, לארבע שנים.

מסופר דוש נמסר עוד, כי "המדובר בנערים אשר מועסקים על-ידי קבלני משלוחים אשר מיד לאחר היוודע דבר הטענה, פנו להסתדרות בדרישה לקבל פרטים אודות הנטען כלפיהם. פנייתם אף צורפה לכתב התביעה, אך סורבה ולא נענתה ע"י ההסתדרות. ההסתדרות מודעת היטב לכך שאכן הנערים לא מועסקים ולא הועסקו על-ידי סופר דוש, ונציגיה אף הודיעו לסופר דוש כי אין טענה ישירה כלפיה אלא רק כלפי המעסיקים. סופר דוש מעסיקה למעלה מחמש מאות עובדים ושומרת על מלוא זכויותיהם באופן הדוק תוך שמירה על יחסי עבודה מעולים ועל אווירה טובה ומשפחתית בקרב עובדיה. לצערה של סופר דוש, למרות כל מצגי נציגי ההסתדרות מולם, הוגשה התביעה. הנטען בה נלמד על ידנו כעת ונגיב באופן ראוי לביה"ד במועד שנקבע לעשות כן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
בעלי ההון רוצים לשלם פחות על הגב של ילדים וגם מבוגרים על ידי
משכורות בדיחה ועל ידי זה שהם סוגרים בינהם מחירים לפני שבודקים מה אמור להיות מחיר השוק לפי שכר המינימום וכו' אנשים כמוך מעודדים את זה - בזה שאומרים להסתדרות קודם להתעסק עם הנמלים אז לא אחי גם הנמלים וגם הילדים צריכים להיות מושא התעסוקה של ההסתדרות שבשבילהם היא קמה - כל אזרח שחי ועובד בארץ ישראל פשוט מאוד כנראה שאתה בצד של אלה שמשלמים ואפילו הודית בזה - אם אתה לא יכול לשלם כמו שצריך ולהחזיק את העסק שלך אז תסגור אותו כן צריך לשלם כמו שצריך והגיע הזמן שנגבה גם מהטייקונים ובעלי העסקים הגדולים את הסכומים שמגיעים לנו נמאס מכם כבר
קובי  |  26.08.15
12.
ככה זה היה תמיד.
גם אני עשיתי הרבה כסף בתור נער בעבודה עם משלוחים, הייתי מקבל תשלום בסיסי עבור כל משלוח טיפים. לדעתי זה גם מה שקורה היום בפועל( אני לא מאמין לעיתון שאין בסיס, מה קורה כדהטיפ הוא 0 ?), לדבר על זכויות סוציאליות לנערים במשלוחים זה בדיחה של קומוניסטים שדופקת את כולנו בסופו של דבר- כולנו נשלם יותר, יהיו פחות משלוחים, פחות קבלנים, ובלי נערים. מציע להסתדרות לטפל קודם במשכורות השערורתיות של עובדי הנמלים והחשמל.ללא קשר אסור להתפשר על ביטוח לאומי שיגן במקרה של תאונות.
אא  |  25.08.15
לכל התגובות