אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים בודקת את טענת קו אופ על מחירים טורפניים צילום: אוראל כהן

רשות ההגבלים בודקת את טענת קו אופ על מחירים טורפניים

הרשת, אשר סובלת כיום מתחרות מוגברת באזור בית שמש ובאזורים נוספים, העלתה את החשש שהמתחרות, ובעיקר שופרסל, נוקטות מדיניות מחירים אגרסיבית כדי להוציא מתחרים מהשוק

19.06.2012, 09:31 | גיל קליאן

רשות ההגבלים העסקיים בודקת האם תחרות המחירים שבין רשתות המזון יצאה מכלל שליטה בכמה מתחמים וגרמה למחירים טורפניים. הבדיקה מתבצעת בעקבות בקשה שהגישה קו אופ ישראל לפני כשבוע. הרשת, אשר סובלת כיום מתחרות מוגברת באזור בית שמש ובאזורים נוספים, העלתה את החשש שהמתחרות, ובעיקר שופרסל, נוקטות מדיניות מחירים אגרסיבית כדי להוציא מתחרים מהשוק.

כיום, המתחמים הנחשבים לתחרותיים ביותר הם אשדוד, באר שבע, בית שמש ומישור אדומים. מתחמים אלו גרמו לרשתות הדיסקאונט השונות - בין אם מדובר ברשתות הגדולות דוגמת שופרסל ובין אם מדובר ברשתות הקטנות יותר כמו רמי לוי או אושר עד - למכור שורה של מוצרים במחירים הנחשבים בענף למחירי הפסד. זאת, כדי לתפוס נתחי שוק ולהקטין את נתחי השוק של המתחרים.

התחרות הגוברת במתחמים אלו מדאיגה לא מעט בכירים בשוק מוצרי הצריכה, החוששים כי התוצאה תהיה קריסה של אחת מרשתות המזון בישראל. לא רק הרשתות המשתתפות בתחרות הקשה מועדות לפורענות אלא גם רשתות אחרות שנפגעות מתנועת הלקוחות לעבר שחקני הדיסקאונט.

הסיבה להחרפת התחרות בארבעת המתחמים המוזכרים היא כניסתן של הרשתות הקטנות. במתחמים הוותיקים יותר, שם התחרות ונתחי השוק המקומיים מקובעים יחסית, השחקנים נוטים לתחרות פחות אגרסיבית. נקודה נוספת שיהיה על הרשות לבדוק היא האם חוסר התחרות במתחמים מסוימים מסבסדת את התחרות העזה במתחמים התחרותיים, ואם כן, עד כמה.

בדיקת "כלכליסט" של מחירי סל מוצרים גילתה פערים של עד 16.4% בין חנויות הדיסקאונט של אותה רשת, כשהפער נוטה כמובן לטובת המתחמים התחרותיים יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות