אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התייצבות בצמיחה: המדד המשולב עלה בחודש מאי ב-0.2%

התייצבות בצמיחה: המדד המשולב עלה בחודש מאי ב-0.2%

העלייה במדד החודש משקפת גידול במדד הייצור התעשייתי, עלייה בפדיון המסחר והשירותים ובמדד יבוא התשומות. עליות אלו קוזזו ע"י ירידות במדדי יצוא הסחורות והשירותיים וייבוא מוצרי הצריכה

19.06.2012, 15:57 | כלכליסט

המדד המשולב למצב המשק של בנק ישראל עלה בחודש מאי ב-0.2%. נתוני המדד החודש מצביעים על המשך התרחבות הפעילות במשק, תוך התייצבותה של הצמיחה ברבעון השני בקצב דומה לזה של הרבעון הראשון של השנה. קצב זה נמוך מהקצב שאפיין את שנת 2011.

העלייה במדד החודש משקפת עלייה במדד הייצור התעשייתי, עלייה בפדיון המסחר והשירותים ובמדד יבוא התשומות. עליות אלו קוזזו על ידי ירידות במדדי יצוא הסחורות והשירותיים ויבוא מוצרי הצריכה. יצוין כי נתוני המדד המשולב לחודשים הקודמים עודכנו כלפי מעלה, בעקבות עדכון מגמות מדד הייצור התעשייתי ומדד הפדיון של המסחר והשירותיים על ידי הלמ"ס.

אשר להתפתחות רכיבי המדד: מדד הייצור התעשייתי עלה באפריל בשיעור של 2.6%, בהמשך לעלייה בו של 0.6% במרץ. מדד הפדיון של המסחר והשירותים עלה בשיעור של 3.4% באפריל לאחר ירידה 1.5% במרץ.

מדד יצוא השירותים (ללא שירותי תחבורה) ירד במאי (אומדן בנק ישראל), בשיעור של 1.9%, לאחר עלייה של 5.8% באפריל. מדד יבוא תשומות לייצור עלה במאי ב-4.9%, לאחר ירידה בו של 4.7% באפריל. מדד יצוא הסחורות (הראלי) ירד במאי ב-1.1%, לאחר עלייה בו של 1% באפריל. מדד יבוא מוצרי צריכה (הראלי) ירד במאי ב-1.3%, לאחר עלייה של 7.8% באפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות