אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם הראשונה: עובדי בנק מסד יקבלו תשלום עבור שעות נוספות

בפעם הראשונה: עובדי בנק מסד יקבלו תשלום עבור שעות נוספות

בהסכם נקבע כי עובדי הבנק יהיו זכאים לתשלום עבור שעות נוספות בשיעור של 125% עבור שעתיים נוספות ראשונות ועבור כל שעה נוספת יקבלו שכר בשיעור של 150%

19.06.2012, 17:36 | מיקי פלד

עובדי בנק מסד יחלו מעתה לקבל תשלום עבור שעות נוספות, כך הוסכם בין ועד העובדים של הבנק להנהלה.

הבנק, כיום בבעלות קבוצת הבינלאומי, היה בעברו בבעלות בנק הפועלים והסכמי העבודה בו היו תואמים לאלו של בנק האם. לכן, רובם של עובדי הבנק, 300 מתוך 325, לא היו זכאים לשכר שעות נוספות בפועל אלא תשלום שעות נוספות גלובאלי בלבד.

ההסכם הגיע לאחר שוועד עובדי מסד, בראשותו של דני בנו, וההסתדרות הגישו תביעה באוקטובר האחרון נגד הבנק בדרישה לשינוי המצב. במהלך הדיון הסכים הצדדים – שיוצגו על ידי עו"ד ארי הלל מצד העובדים ומצד ההנהלה עו"ד קרן שליט ממשרד עו"ד פינברג ושות' – לתשלום עבור שעות נוספות. התביעה הועברה להליך גישור בראשות השופטת בדימוס, דינה אפרתי, שנמשך כחצי שנה. ההסכמה שהושגה קיבלה תוקף של פסק דין ותחול רטרואקטיבית מינואר האחרון.

סניף של בנק מסד, צילום: עומר הכהן סניף של בנק מסד | צילום: עומר הכהן סניף של בנק מסד, צילום: עומר הכהן

בהסכם נקבע כי עובדי הבנק יהיו זכאים לתשלום עבור שעות נוספות בשיעור של 125% עבור שעתיים נוספות ראשונות ועבור כל שעה נוספת יקבלו שכר בשיעור של 150%. משמעות הסכם זה היא שכל עובדי הבנק, למעט מנהלי סניפים, מנהלי מחלקות בהנהלה ראשית וסגני מנהלי מחלקות בהנהלה הראשית יקבלו תשלום בגין שכר שעות נוספות בניכוי השעות הנוספות הגלובליות.

השעות הגלובאליות שולמו עד כה כתוספת של דמי ניהול (בין 3% עד 26.4%) בהתאם לאופי תפקידם. כמו כן, העובדים מקבלים תשלום גלובלי עבור 6 שעות נוספות חודשיות.

בנו אמר כי "מדובר בהישג משמעותי ביותר לעובדי הבנק. אני שמח שהגענו להסכמות בהליך של משא ומתן, לטובת העובדים והבנק כאחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות