אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש קבע: אברהמי לא יפצה את אברהמי צילום: יאיר שגיא

ביהמ"ש קבע: אברהמי לא יפצה את אברהמי

המחוזי החליט כי יזם הנדל"ן יוסי אברהמי לא יפצה את אחיינו בסכסוך סביב פרויקט בקפריסין

20.06.2012, 09:29 | שירלי ששון-עזר

בית המשפט המחוזי במחוז מרכז הכריע לאחרונה בסכסוך משפחתי שפרץ במשפחת יזמי הנדל"ן אברהמי סביב פרויקט בעיר לימסול בקפריסין לפני שש שנים, כך נודע ל"כלכליסט". בית המשפט קבע כי היזם יוסי אברהמי לא יפצה את אחיינו אילן אברהמי, שתבע ממנו 20 מיליון שקל.

ב־2006 פנתה חברת מרפילדס ליוסי אברהמי ועניינה אותו בכניסה לשותפות איתה ברכישת הקרקע למיזם למגורים ומסחר בלימסול. אברהמי מצדו פנה לאחיינו אילן אברהמי, שעמו פעל בשותפות בפרויקטים נוספים, וכן לרוני זוהר ששימש כמנהל הכספים והשיווק של החברה שבבעלותו. מפסק הדין עולה כי אברהמי התייעץ עם השניים בעניין רכישת הקרקע וביחד הם החלו בניהול משא ומתן מול נציג חברת מרפילדס - טל משקיף - וכן פנו לבנק בקפריסין לקבלת מימון וליווי פיננסי של הפרויקט.

יוסי אברהמי. "בעל המוניטין", צילום: יאיר שגיא יוסי אברהמי. "בעל המוניטין" | צילום: יאיר שגיא יוסי אברהמי. "בעל המוניטין", צילום: יאיר שגיא

 

בשל מגבלות של החוק הקפריסאי נדרשו השלושה לרכוש חברה אירופית כדי לבצע את העסקה. לכן רכשו השלושה את חברת קולברט אינטרנשיונל, חברה הולנדית לא פעילה ונרשמו כבעלי מניות שווים באחזקתה. אלא שהיחסים בין השלושה עלו על שרטון, והעסקה מול מרפילדס התפוצצה במתכונת המקורית. יוסי אברהמי ביקש לנסח הסכם שלפיו

השליטה בניהול הפרויקט תהיה בידיו בלבד. זוהר ואילן אברהמי טענו כי יש לראות ברישומם כבעלים שווים בחברת קולברט ככריתת הסכם מחייב בין השלושה, אלא שאברהמי לא השתכנע באף שלב בדרך לוותר על העסקה וטען שהוא "בעל הניסיון והמוניטין". את העסקה הוציא יוסי אברהמי לפועל לאחר שרכש את חברת גרימד שחתמה על הסכם שותפות מול מרפילדס.

 

השופט ציין: "התובעים כרתו את הענף שעליו ישבו ולפיכך הם יכולים להלין רק על עצמם באשר לתוצאה הסופית של מעשיהם". הם חויבו בהוצאות משפט של 50 אלף שקל.

 

יוסי אברהמי יוצג על ידי עוה"ד רון ברקמן וגילעד פורת ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות'. עו"ד יובל שטנדל, אשר ייצג את אילן אברהמי, מסר בתגובה: "אנו מתכוונים לערער לביהמ"ש העליון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות