אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוריס לסטר חוזר ל־XTL: ייצוק את פעילות כיטוב תמורת מניות

מוריס לסטר חוזר ל־XTL: ייצוק את פעילות כיטוב תמורת מניות

XTL תרכוש את חברת התרופות כיטוב שבבעלות לסטר, תמורת מניות ואופציות שיהוו 19.9% ממניות XTL ותשלומים נוספים עבור עמידה באבני דרך

20.06.2012, 07:52 | שניר הנדלר

יזם הביוטכנולוגיה ומנכ"ל ביוליין לשעבר מוריס לסטר חוזר לחברת התרופות אקס.טי.אל (XTL), שהיה אחד ממקימיה, בדלת האחורית. לסטר בחר ליצוק את פעילות חברת התרופות כיטוב פרמסוטיקלס (Kitov Pharmaceuticals) שבבעלותו לאקס.טי.אל, לאחר שנפגש עם חתמים ובחן אפשרות להנפיק את החברה, וכן לאחר שניהל מו"מ ליציקת פעילות כיטוב לאחד השלדים הבורסאיים.

אתמול דיווחה אקס.טי.אל כי חתמה על הסכם לרכישת כיטוב, ובתמורה תקצה אקס.טי.אל לבעלי המניות של כיטוב כ־53 מיליון ממניותיה וכ־1.8 מיליון כתבי אופציה לרכישת מניות. אתמול ננעלה מניית אקס.טי.אל במחיר של 1.17 שקלים, כך שהשוק מתמחר את כיטוב בשווי של יותר מ־62 מיליון שקל.

ארכיון, צילום: shutterstock ארכיון | צילום: shutterstock ארכיון, צילום: shutterstock

לאחר השלמת העסקה יהוו ניירות הערך שיוקצו לבעלי מניות כיטוב 19.9% ממניות אקס.טי.אל. היקף העסקה עשוי לתפוח ב־48 מיליון דולר נוספים, בהתאם לעמידה באבני דרך של פעילות כיטוב, כאשר לאקס.טי.אל קיימת אופציה להמיר את התשלומים בגין אבני הדרך למניות החברה. השלמת העסקה כפופה להשלמת כמה תנאים, ובהם בדיקת נאותות ואישור אסיפת בעלי המניות של אקס.טי.אל.

עבור אקס.טי.אל מדובר בעסקה שנייה בתוך שבוע לאחר שהודיעה ביום חמישי האחרון על הסכם לרכישת 25% ממניות אינטרקיור, שפיתחה מכשור רפואי לטיפול ביתר לחץ דם ונקלעה לקשיים, תמורת 3.25 מיליון דולר.

כיטוב, שנוסדה ב־2008 על ידי לסטר המשמש גם כנשיא החברה, מפתחת תרופה לטיפול בכאב שנמצאת כעת בניסוי קליני שלב 3. היתרון של התרופה הוא שבניגוד לרוב התרופות הקיימות כיום לטיפול בכאב שמעלות את לחץ הדם, התרופה שמפתחת כיטוב תורמת להורדת לחץ הדם.

במסגרת העסקה הודיעה אקס.טי.אל כי תשתתף במימון של 1.5 מיליון דולר בפיתוח התרופה שמפתחת כיטוב, כאשר מימון ניסוי שלב 3 בתרופה עד להגשת תיק האישור לתרופה למינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) יצריך השקעה של 9 מיליון דולר. נכון לסוף מרץ בקופתה של אקס.טי.אל כ־5 מיליון דולר, כך שלא מן הנמנע שהחברה תצטרך לפנות לשוק ההון במטרה לגייס את יתרת הסכום למימון הניסוי, כמו גם המשך פיתוח התרופות האחרות שבפורטפוליו שלה. בחברה מקווים כי כניסתה לפיתוח תרופות הנמצאות בשלב הפיתוח הקליני הסופי, לאחר רכישת כיטוב, יקל עליה בגיוס מזומנים, למרות המגמה השלילית שמאפיינת את תחום הביומד בשנה האחרונה.

במקביל לדיווח הודיעה אקס.טי.אל על מינויו של ד"ר פול ווימאק, מבעלי השליטה בכיטוב, לתפקיד יו"ר ונשיא אקס.טי.אל. בחברה מקווים כי הניסיון שרכש כשעבד ב־FDA בתחום הרגולציה יסייע לחברה בהתקדמות הקלינית של מוצריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות