אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר בתגובה לדו"ח המבקר: "הדו"ח מאיים על היציבות הכלכלית של ישראל" צילום: אוראל כהן

האוצר בתגובה לדו"ח המבקר: "הדו"ח מאיים על היציבות הכלכלית של ישראל"

"הדו"ח מאיים על היציבות הכלכלית של ישראל מאחר שהוא הופך את השמירה על חוק התקציב לבלתי אפשרית", נמסר ממשרד האוצר בתגובה לדו"ח המבקר על השריפה בכרמל; מאלי ישי נמסר כי "הדבר החשוב ביותר כעת הוא להפיק לקחים שימנעו אסון דומה בעתיד"

20.06.2012, 16:00 | כתב כלכליסט
תגובת משרד האוצר לדו"ח מבקר המדינה בעניין השריפה בכרמל: "לצערנו, בכל הנוגע לאוצר הדו"ח נשאר הזוי וחסר שחר באופן הקיצוני ביותר. הדו"ח מאיים על היציבות הכלכלית של ישראל מאחר שהוא הופך את השמירה על חוק התקציב לבלתי אפשרית".

תגובת השר ישי לדו"ח המבקר: "לבי עם המשפחות השכולות ביום קשה וכואב זה. דו"ח המבקר מוכיח שיש להתייחס בכובד ראש לדרישות השרים בנושאים מצילי חיים, והדבר החשוב ביותר כעת הוא להפיק לקחים שימנעו אסון דומה בעתיד. אני מתכוון לדרוש דיון בממשלה להפקת לקחים מהדו"ח, וקביעת כללים מיוחדים לטיפול בדרישות הנוגעות לנושאים מצילי חיים.

"קביעתו הברורה של המבקר, המבחינה בין האסון הנורא ומותם האכזרי של 44 הקורבנות לבין מוכנות מערך הכיבוי, מוכיחה כי אסון שכזה יכול היה להתרחש גם אילו היה מערך הכיבוי נמצא בשיא כושרו ומצויד בציוד המתקדם ביותר, ואין כל קשר בין מוכנות מערך הכיבוי להחלטות שהובילו לאסון.

השריפה בכרמל (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן השריפה בכרמל (ארכיון) | צילום: אלעד גרשגורן השריפה בכרמל (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן

"במשך 26 פסקאות חסרות תקדים, קובע המבקר במפורש שבזמן כהונתי נעשה מאמץ בשיעור שאין דומה לו כדי לשקם את מערך הכיבוי. דברי המבקר חדים ונחרצים: 'יש לציין לזכותו של שר הפנים מר ישי, כי הוא אכן הצליח במקום בו אחרים לא הצליחו' (עמוד 168). התגובות אותן אני מקבל מלוחמי האש וממרבית המשפחות השכולות מרגשות אותי מאוד. חובתי האישית היא להיאבק למענם, ולהבטיח להם שלא אשקוט ולא ארפה עד שיופקו הלקחים. זה לא ישיב את יקיריהם, אך ימנע עצב וכאב ממשפחות אחרות בעתיד ובכך אולי תהא מעט נחמה עבורם", נאמר בתגובת השר ישי .

פעילי תנועת מרצ יקיימו הערב בשעה 18:30 משמרת מחאה מול קריית הממשלה בת"א, בדרישה להתפטרותו/ פיטוריו של ישי. "למען תקציבי הישיבות הפיקטיביות ותלמידיהן המדומים היה ישי מפרק קואליציות". נכתב במכתב לשרים ולסגניהם מטעם מרצ. "כדי לשמור על הדיקטטורה של העסקנות האורתודוכסית היה מזעזע את המדינה וזועק על סכנה קיומית, אך בשביל בטחון אזרחי ישראל לא נקף אצבע. להיפך, הוא בחר להתעלם ולהזניח גם כשידע שהוא מסכן את שלום הציבור. זו התוצאה וזה המחיר, ועל כן עליך לדרוש ולפעול לפיטוריו לאלתר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות