אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הספורט הקים וועדה חדשה לקביעת אמות מידה לתמיכה בגופי הספורט בישראל צילום: מיכאל קרמר

משרד הספורט הקים וועדה חדשה לקביעת אמות מידה לתמיכה בגופי הספורט בישראל

בראש הוועדה יעמוד צבי לובנצקי, מבעלי חברת ההשקעות IBI. לפי השרה לבנת, מספר לא מבוטל של איגודי ספורט נפגעו על ידי המועצה להסדר ההימורים

20.06.2012, 15:40 | סוכנויות הידיעות

בדיון מיוחד בנושא תקציב הספורט בישראל, שהתקיים בבוקר יום שלישי בוועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת, הודיעה לבנת על הקמת וועדה שתקבע אמות מידה חדשות לתמיכה של המועצה להסדר ההימורים בגופי הספורט בישראל. הוועדה הנוכחית תחליף את ועדת בורוביץ' שעבדה משנת 2007 עד 2009 על קביעת קריטריונים לחלוקת כספי הטוטו.

ועדת בורוביץ' הודיעה ב-2009 כי היא "תשנה את פני הספורט בישראל". הוועדה קבעה קריטריונים חדשים לחלוקת כספי הטוטו, כשהפעם היא שמה דגם על פרמטרים של הישגיות, כמות פעילים בענף, פופולאריות, כמה בני נוער פעילים, אפילו פרמטרים שכוללים כמות השתלמויות מאמנים בענף ועוד. אולם, חמש שנים לאחר שהחלה את עבודתה, השרה לימור לבנת החליטה שהיא אינה רלבנטית יותר. על פי גורמים במשרד הספורט והטוטו, מסקנות הוועדה מעולם לא יצאו אל הפועל.

על פי משרד הספורט, הוועדה החדשה הוקמה "לאחר שהתברר כי יישום מלא של אמות המידה שקבעה ועדת בורוביץ', עלול להביא לפגיעה אנושה במספר איגודי ספורט באופן שיסכן את המשך פעילותם". בראש הוועדה יעמוד כדורסלן העבר צבי לובצקי, מייסד ובעלים של חברת ההשקעות IBI שיקבע אמות מידה חדשות לתמיכה של המועצה להסדר ההימורים בגופי הספורט בישראל בהתאם לשיקולים ספורטיביים, הישגיות בספורט, ושיקולים חברתיים כגון: תמיכה בספורט נשים, עידוד הספורט העממי, חיזוק הספורט הפראלימפי, וקידום פעולות ספורט באזורי עדיפות לאומית.

לימור לבנת: "אני מאמינה שאמות המידה החדשות יתנו ביטוי לנושא התקצוב של ענפי ספורט חשובים ועתירי הישגים שלטעמי מתוקצבים היום באופן נמוך מדי לעומת ענפי ספורט חסרי הישגים שמתוקצבים באופן גבוה מדי". השרה הסבירה כי במהלך השנתיים האחרונות התברר למשרד הספורט שישנו מספר לא מבוטל של איגודי ספורט שתמיכתם השוטפת נפגעה על ידי המועצה להסדר ההימורים כתוצאה מיישום אמות המידה שנקבעו על ידי ועדת בורוביץ'.

תחילת עבודת הוועדה כפופה לאישור חבריה בהליך המשפטי הקבוע בחוק לעניין זה, והמלצותיה טעונות אישור מליאת המועצה להסדר ההימורים בספורט ושל שרת התרבות והספורט. השרה לימור לבנת הודיעה כי היא מצפה שבכל מקרה הוועדה תסיים את עבודה לפני תום השנה, כך שניתן יהיה להחיל את אמות המידה החדשות שיקבעו על ידה כבר בשנה הבאה.

מלבד לובצקי בוועדה יהיו חברים מיקי חליקה (לשעבר שחיין אולימפי בסגל הישראלי), יורם חרוש, בעבר מאמן קבוצות הכדורסל של מכבי ת"א והפועל ירושלים, לינדה בן שושן, דירקטורית במספר חברות ויו"ר ועדת השיווק בבורסה לניירות ערך בתל אביב, עו"ד דליה טל, שותפה בכירה וראש המחלקה לבנקאות ושוק הון במשרד עורכי דין, ארנון טיברג-לשעבר נשיא ומנכ"ל דלתא גליל בע"מ ועו"ד דוד פפיא - לשעבר חבר ועדת הביקורת של איגוד ההיאבקות וחבר הנהלת האיגוד. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות