אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב לוקסנבורג תובע 18 מיליון שקל מעזבונו של יולי עופר צילום: אוראל כהן

יעקב לוקסנבורג תובע 18 מיליון שקל מעזבונו של יולי עופר

התביעה באה אחרי שחברת סנטרל יורופיאן, שהוקמה לצורך הרפתקת נדל"ן במזרח ומרכז אירופה, נקלעה לקשיים ולא מסוגלת לשלם את החוב

20.06.2012, 13:26 | גיא בן סימון ומשה גורלי

חברת לפידות של יעקב לוקסנבורג תובעת מרותי עופר וממנהל עיזבונו של יולי עופר ז"ל 17.5 מיליון שקל. התביעה באה אחרי שחברת סנטרל יורופיאן, שהוקמה לצורך הרפתקת נדל"ן במזרח ומרכז אירופה, נקלעה לקשיים ולא מסוגלת לשלם את החוב.

רותי ויולי עופר, צילום: אביגיל עוזי רותי ויולי עופר | צילום: אביגיל עוזי רותי ויולי עופר, צילום: אביגיל עוזי

לפידות טוענת בתביעה כי זכותה להקדים את מימוש אופציית המכר (PUT) שניתנה לה בנוגע למניות אינוונטק סנטראל מלונות - החברה הבת (68%) של סנטראל. נתבעים בנוסף עורכי הדין צבי אפרת וראובן בכר כערבים "אישית ואוטונומית" להסכם נשוא התביעה והמחלוקת בין לפידות לסנטרל.

לפידות מבקשת שסנטרל יורופיאן תרכוש 11% מהון המניות של אינוונטק בהן היא מחזיקה כפי שהוסכם בין החברות ביוני 2009 בסגרת רכישת אחזקותיה של לפידות באינוונטק. סנטרל, לטענת עורכי הדין בעז בנצור וחגי הלוי, הפרה את ההסכם וממאנת לרכוש ולשלם את יתרת המניות.

בהסכם נקבע שהרכישה תתבצע בשלוש פעימות. במסגרת הפעימה הראשונה רכשה יורופיאן 74% מהון המניות של אינוונטק, בשניה, הוקנתה ללפידות אופציית פוט למכור 3% נוספים בהון המניות של אינוונטק בתמורה הקבועה בהסכם. גם פעימה זו בוצעה. התובעת מימשה את האופציה כשרות עופר רכשה 3% נוספים מהון המניות של אינוונטק.

במסגרת הפעימה השלישית הוקנתה ללפידות, בתום 36 חודשים ממועד השלמת העסקה, אופצייה לאכוף על יורופיאן לרכוש 11% נוספים ממניות אינוונטק בתמורה הקבועה בהסכם. גם התחייבות זו נחתמה, לפי כתב התביעה, בידי הערבים.

בהתאם להסכם, נטען בתביעה, קמה ללפידות הזכות להקדים את מימוש האופצייה בפעימה השלישית, אם בתוך 36 החודשים יחדל יולי עופר מלהיות בעל השליטה ביורופיאן. זה קרה למרבה הצער ב-11.9.2011 כשעופר נפטר. בהתאם להסכם, הודיעה לפידות על מימוש האופציה ודרשה את תמורת מניות הפעימה השלישית – 17.5 מיליון שקל.

בנובמבר 2011 דחתה סנטרל יורופיאן את דרישתה של לפידות בדבר מימוש זכותה להקדים את מימוש אופציית המכר ולחייב אותה לרכוש ממנה מניות של אינוונטק.

הדרישה נדחתה "באופן סתמי", לטענת לוקסמבורג או, כפי שנמסר לו בידי מנהלי העיזבון כי לא יוכלו לפעול אלא רק "בהתאם להחלטת בית משפט מוסמך". רות עופר, לפי הנטען, לא השיבה כלל לפנייתו. ומכאן התביעה שהוגשה בסדר דין מקוצר לבית משפט מחוזי מרכז.

 

מסנטרל יורופיאן נמסר: "החברה מבקשת להבהיר כי כתב התביעה טרם הומצא לה. לאחר המצאת כתב התביעה כאמור, החברה תבחן אותו עם יועציה ותפעל כנדרש על פי דין". 

 

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות