אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא עוצר: פיטר ת'יל מקים קרן חדשה צילום: בלומברג

לא עוצר: פיטר ת'יל מקים קרן חדשה

אחד המשקיעים הראשונים בפייסבוק עומד מאחורי מית'ריל קפיטל, קרן הון סיכון בהיקף של כ-400 מיליון ד', שתשקיע בחברות בשלבים מאוחרים. הקרן תתמקד בין היתר בחברות קלינטק

20.06.2012, 16:04 | הראל עילם
המיליארדר הגרמני-אמריקאי פיטר ת'יל, אחד המשקיעים הראשונים בפייסבוק וממייסדי פייפאל, הקים קרן הון סיכון חדשה בשם מית'ריל קפיטל (Mithril). מחזיקה בתקציב של 402 מיליון דולר ותשקיע בעיקר בחברות פרטיות בשלבים המאוחרים של התפתחותן.

ת'יל הוא אחד היזמים והמשקיעים הידועים בתעשיית ההייטק, ודמותו אף גולמה בתפקיד קטן בסרט "הרשת החברתית" שעסק בהקמת פייסבוק. זאת הקרן השלישית שהוא מעורב בה: הוא ניהל גם את קרן פאונדרס פאנד בשיתוף שון פארקר (נשיא פייסבוק לשעבר ומייסד נאפסטר), וכן את קרן הגידור קלאריום. ת'יל השקיע בין היתר בזינגה, פאת', יאמר, סלייד ו-Quora, והקרנות שבהן היה מעורב גייסו למעלה ממיליארד דולר בסך הכל.

ג'ים אוניל, שותף בקרן, אמר כי מית'ריל תשקיע בחברות שונות באופיין מהקרנות הקודמות של ת'יל. "אנחנו נתמקד בשלב הגדילה, בעוד שפאונדרס פאנד מתמקדת בסטארט-אפים. נהיה מאוד סבלניים, גם כאשר גדילה תיקח מספר שנים". הקרן מתכוונת להשקיע בין היתר באנרגיה ירוקה וביוטק.

ת'יל השקיע מיליוני דולרים ביזמים צעירים, וכן במחקר מדעי באנטי-הזדקנות ואינטליגנציה מלאכותית. הוא נחשב לחובב נלהב של מדע בדיוני ופנטזיה, דבר המתבטא גם בשם הקרן החדשה: מית'ריל היא המתכת הכסופה מספרי "שר הטבעות". לדברי אוניל, מעריץ ת'יל את מחבר הספרים, ג'.ר.ר טולקין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות