אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית משפט בהולנד: אפל תפצה את סמסונג על הפרת פטנט באייפון צילום: בלומברג

בית משפט בהולנד: אפל תפצה את סמסונג על הפרת פטנט באייפון

הפטנט עוסק בשימוש ב-3G, סכום הפיצויים שיועבר טרם נקבע; סמסונג: "הפסיקה מוכיחה שוב שאפל משתמשת בחידושים שלנו"; יצרנית האייפון נמנעה מלהגיב

21.06.2012, 10:54 | יוסי גורביץ
בית משפט בהאג שבהולנד קבע אמש (ד') כי אפל הפרה פטנט של סמסונג, שעוסק בשימוש בדור השלישי בסלולר, ועל כן היא תצטרך לפצות אותה. סכום הפיצויים טרם נקבע, אך בית המשפט ציין כי הוא ייקבע על פי הכנסותיה של אפל ממכירות המכשירים שהפרו את הפטנט בהולנד. המכשירים המדוברים הם האייפון 3G, האייפון 3GS, האייפון 4, והטאבלטים אייפד ואייפד 2.

עם זאת, בית המשפט דחה כבר במרץ את דרישותיה של סמסונג למנוע את מכירת המכשירים המפרים של אפל בהולנד, בציינו שמדובר בפטנט FRAND – כלומר, פטנט כה בסיסי והכרחי, שהמחזיקים בו מחויבים לאפשר בו שימוש הוגן, ואינם יכולים לאסור על מכירת מכשירים המסתייעים בו.

אפל נמנעה מלהגיב על הידיעה. סמסונג מסרה בתגובה כי היא "מקבלת בברכה את פסיקת בית המשפט בהאג, שמאשרת שוב כי אפל עושה שימוש חופשי בחידושים הטכנולוגיים שלנו. בהתאם להחלטה זו, נקבל את הפיצויים הנדרשים בשל הנזק שגרמו אפל ומוצריה".

יצרנית האייפון החלה לפני שנתיים במלחמת פטנטים עולמית נגד מכשירי אנדרואיד: המנכ"ל לשעבר של החברה, סטיב ג'ובס, טען כי אנדרואיד הוא "העתקה" ממערכת ההפעלה iOS. בגוגל מיהרו לציין כי החברה רכשה את אנדרואיד ב-2005, שנתיים לפני שיצא האייפון לשוק. בעבר כבר נאלצה אפל להגיע להסדר פטנטים עם נוקיה, ולעביר לחברה הפינית תמלוגים על כל אייפון שהיא מוכרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות