אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צפו ביולי עופר ז"ל מבטיח ב-2007 : אני עומד מאחורי סנטרל יורופיאן

בתחילת החודש כינסה החברה לשעבר של עופר, את אסיפת בעלי איגרות החוב שלה ודיווחה לציבור כי לא תעמוד בפירעון תשלום קרן וריבית איגרות החוב

21.06.2012, 15:27 | כלכליסט

נראה כי יולי עופר, בעל השליטה לשעבר בחברת הנדל"ן סנטראל יורופיאן, אשר נפטר בספטמבר האחרון, הותיר מאחוריו התחייבות לעמוד מאחורי החברות.

בתחילת החודש כינסה סנטרל יורופיאן את אסיפת בעלי איגרות החוב שלה ומיד לאחריה דיווחה לציבור כי "נכון למועד זה ואם ולא יחולו התפתחויות נוספות, לא תעמוד החברה בפירעון תשלום קרן וריבית איגרות החוב".

הסרטון שבו מבטיח עופר כי יעמוד למאוחרי ההתחייבויות של החברה, שולב במצגת של סנטרל יורופיאן בגיוס האג"ח שלה ב-2007. אז הייתה תקופת שיא בגיוסים כאשר חלק גדול מהכסף שגוייס בארץ שימש בעצם כהון עצמי שהוצג מול הבנקים בחו"ל, כמו שהיה גם במקרה של סנטרל יורופיאן. 

סנטראל יורופיאן הפרטית פועלת כחברת אחזקות בתחום הנדל"ן במרכז ובמזרח אירופה, ושולטת (68%) בין היתר בחברה הציבורית אינוונטק שמרכזת את תחום המלונאות, וכן ב־15% בקבוצת BIG-CEE (יחד עם חברת ביג מרכזי קניות), העוסקת בתחום הקניונים בסרביה. סנטראל יורופיאן נשלטת על ידי פרימיום פי.אי.אייץ' הציבורית. עד לאחרונה שלט בשרשרת החברות יולי עופר, אולם לאחר מותו עברה השליטה בפרימיום פי.אי.אייץ' לאלמנתו רות עופר שמחזיקה ב־51.6% לצד רינות (20%) והציבור (28.5%).

כחודש ימים לפני מותו הזרים יולי עופר לסנטרל יורופיאן 46 מיליון שקל במסגרת הנפקת זכויות שהספיקו לתשלום הקרן באוגוסט 2011 (47 מיליון שקל), ולתשלום ריבית של 5 מיליון שקל בפברואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות